Dwudziesty w Polsce na 300 m!

Reprezentujący TL Athletics Jastrzębie Konrad Łysek wywalczył dwudzieste miejsce w PZLA Mistrzostwach Polski do lat szesnastu (czyli Małym Memoriale Kusocińskiego), które odbyły się w miniony weekend w Lublinie. Podopieczny trenera Jakuba Staśkiewicza rywalizował w biegu na 300 m, osiągając świetny czas 37.81 s. W trzecim z pięciu biegów kwalifikacyjnych Łysek zajął czwartą lokatę, ustępując jedynie konkurentom z Ostrowca Świętokrzyskiego, Oleśnicy i Zgierza.

W zestawieniu zbiorczym za wszystkie pięć biegów na 300 m triumfował Michał Kiernożycki z MLKS Agros Żary, natomiast Konrad Łysek zamknął pierwszą dwudziestkę najlepszych zawodników konkurencji.

„Bardzo udane zwieńczenie debiutanckiego sezonu zafundował nam Konrad Łysek, który w minioną niedzielę został dwudziestym zawodnikiem w kraju wśród 14-15 latków na dystansie 300 m. Konrad podczas Mistrzostw Polski U16 w trzeciej serii uzyskał 37.81 s. Dziękujemy Konrad i prosimy o więcej” – czytamy na profilu TL Athletics na Facebooku.

Przypomnijmy, że urodzony w 2007 roku lekkoatleta awansował na Mały Memoriał Kusocińskiego za sprawą medalu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Bielsku-Białej.

Źródła: Facebook / TL Athletics, mpu16.domtel-sport.pl.