Dzielnicowy w szczerym polu

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W czwartek, 11 marca, o godzinie 10.50 oficer dyżurny jastrzębskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia obywatelskiego. Zgłoszenie pochodziło od jednego z uczestników ruchu, który jadąc drogą od Ronda Ostaszewskiego w kierunku Pawłowic, widział przed sobą citroena poruszającego się „wężykiem”. Świadek cały czas jechał za kierowcą w bezpiecznej odległości, potem wykorzystując sprzyjający moment, wyprzedził go i zatrzymał na poboczu. Niezwłocznie także wyciągnął kluczyki ze stacyjki i o całej sytuacji powiadomił policjantów. W trakcie oczekiwania na policjantów 60-latek zaczął się oddalać, mimo nawoływań świadka.

Przybyły na miejsce patrol ustalił rysopis kierowcy citroena i ruszył na poszukiwania. Kilkaset metrów dalej w polu dzielnicowy ujął mężczyznę o podanym rysopisie.

Jastrzębianin nie mógł ustać na nogach. Nie był też w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala celem pobrania krwi. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 60-latka zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry