Jastrzębski Węgiel

PlusLigaI rundaII runda
GKS Katowice3:0 (d)17.12 (w)
AZS Olsztyn3:1 (d)21.12 (w)
LUK Lublin3:1 (w)28.12 (d)
Warta Zawiercie3:0 (d)07.01 (w)
BBTS Bielsko-B.3:0 (w)14.01 (d)
Stal Nysa3:0 (w)21.01 (d)
Trefl Gdańsk3:0 (w)28.01 (d)
Asseco Resovia3:0 (d)04.02 (w)
Projekt Warszawa3:1 (w)11.02 (d)
Barkom Lwów3:0 (d)18.02 (w)
Ślepsk Suwałki3:0 (w)04.03 (d)
Cuprum Lubin26.11 (d)11.03 (w)
Skra Bełchatów03.12 (w)18.03 (d)
Czarni Radom07.12 (d)25.03 (w)
ZAKSA Kędzierzyn10.12 (d)01.04 (w)
Ćwierćfinał08-19.04
Półfinał22-30.04
Finały03-17.05
Liga Mistrzów
Vojvodina Nowy Sad3:0 (d)11.01 (w)
Montpellier UC3:1 (w)13.12 (d)
VfB Friedrichshafen29.11 (w)25.01 (d)
PlusLiga
1.Jastrzębski Węgiel113311-0
2.Asseco Resovia11269-2
3.Warta Zawiercie11269-2
4.ZAKSA Kędzierzyn11238-3
5.Stal Nysa11206-5
6.Trefl Gdańsk11186-5
7.Ślepsk Suwałki11186-5
8.Skra Bełchatów11185-6
9.GKS Katowice12177-5
10.Projekt Warszawa11145-6
11.AZS Olsztyn11135-6
12.LUK Lublin11123-8
13.Cuprum Lubin11104-7
14.Barkom Lwów (b)11102-9
15.Czarni Radom1272-10
16.BBTS Bielsko-B. (b)1121-10
Liga Mistrzów
1.1. Jastrzębski Węgiel262-0
2.VfB Friedrichshafen252-0
3.Montpellier UC210-2
4.Vojvodina Nowy Sad200-2

Ekipa Luksa ruszy na maksa?

Od piątku do niedzieli Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla będzie gospodarzem jednego z czterech turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski Juniorów. W Hali Sportowej przy ul. Reja rywalami podopiecznych trenera Dariusza Luksa z rocznika 2002 i młodszych będą kolejno Gwardia Wrocław, MKS MDK Warszawa i Szamotulanin Szamotuły.

Turniej zostanie rozegrany w systemie spotkań „każdego z każdym”. Awans do czerwcowych finałów uzyskają dwie najlepsze drużyny. Warto uzupełnić, że zawody miały odbyć się pierwotnie… dwa miesiące temu, ale zostały przełożone z uwagi na tzw. lockdown.

Przypomnijmy, że Jastrzębski Węgiel w poprzednim sezonie zdobył w kategorii wiekowej juniorów wicemistrzostwo kraju.

Terminarz gier:

Piątek
16:00 AT Jastrzębski Węgiel – KS Gwardia Wrocław
UMKS MKS MDK Warszawa – UKS Szamotulanin Szamotuły (40 minut po zakończeniu 1. meczu)

Sobota
11:00 KS Gwardia Wrocław – UKS Szamotulanin Szamotuły
14:00 AT Jastrzębski Węgiel – UMKS MKS MDK Warszawa

Niedziela
11:00 UMKS MKS MDK Warszawa – KS Gwardia Wrocław
14:00 UKS Szamotulanin Szamotuły – AT Jastrzębski Węgiel

Z uwagi na fakt, że rozgrywki muszą odbywać się bez udziału kibiców, relacje ze spotkań przeprowadzone zostaną na oficjalnym profilu Akademii Talentów JW na Facebooku. Pozostałe trzy turnieje półfinałowe rozgrywane będą w tym samym czasie w Bełchatowie, Bydgoszczy i Warszawie.

Źródło: Facebook / Akademia Talentów JW

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PlusLigaI rundaII runda
GKS Katowice3:0 (d)17.12 (w)
AZS Olsztyn3:1 (d)21.12 (w)
LUK Lublin3:1 (w)28.12 (d)
Warta Zawiercie3:0 (d)07.01 (w)
BBTS Bielsko-B.3:0 (w)14.01 (d)
Stal Nysa3:0 (w)21.01 (d)
Trefl Gdańsk3:0 (w)28.01 (d)
Asseco Resovia3:0 (d)04.02 (w)
Projekt Warszawa3:1 (w)11.02 (d)
Barkom Lwów3:0 (d)18.02 (w)
Ślepsk Suwałki3:0 (w)04.03 (d)
Cuprum Lubin26.11 (d)11.03 (w)
Skra Bełchatów03.12 (w)18.03 (d)
Czarni Radom07.12 (d)25.03 (w)
ZAKSA Kędzierzyn10.12 (d)01.04 (w)
Ćwierćfinał08-19.04
Półfinał22-30.04
Finały03-17.05
Liga Mistrzów
Vojvodina Nowy Sad3:0 (d)11.01 (w)
Montpellier UC3:1 (w)13.12 (d)
VfB Friedrichshafen29.11 (w)25.01 (d)
PlusLiga
1.Jastrzębski Węgiel113311-0
2.Asseco Resovia11269-2
3.Warta Zawiercie11269-2
4.ZAKSA Kędzierzyn11238-3
5.Stal Nysa11206-5
6.Trefl Gdańsk11186-5
7.Ślepsk Suwałki11186-5
8.Skra Bełchatów11185-6
9.GKS Katowice12177-5
10.Projekt Warszawa11145-6
11.AZS Olsztyn11135-6
12.LUK Lublin11123-8
13.Cuprum Lubin11104-7
14.Barkom Lwów (b)11102-9
15.Czarni Radom1272-10
16.BBTS Bielsko-B. (b)1121-10
Liga Mistrzów
1.1. Jastrzębski Węgiel262-0
2.VfB Friedrichshafen252-0
3.Montpellier UC210-2
4.Vojvodina Nowy Sad200-2

Jastrzębski Węgiel

Informacje o klubie

Rok założenia: 1949 (LZS Jastrzębie-Zdrój), 1961 (Górnik Jastrzębie; od 1991 KS Jastrzębie-Borynia; od 2004 Jastrzębski Węgiel)
Barwy: pomarańczowo-biało-czarne
Adres: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Jana Pawła II 6
Prezes: Adam Gorol
Trener: Marcelo Mendez (Arg)
Sztab: Henrique Furtado (II trener, Arg), Federico Baroni (trener przyg. motorycznego), Leszek Dejewski (asystent trenera), Bogdan Szczebak (scoutman), Bartosz Celadyn i Korneliusz Osman (masażyści)

Kadra 2021/22

Atakujący: Stephen Boyer (Fra) [8], Jan Hadrava (Cze) [2]
Libero: Jakub Popiwczak [3], Maksymilian Granieczny
Środkowi: Łukasz Wiśniewski [9], Jurij Gladyr (Ukr) [13], Jakub Macyra [95], Dawid Dryja [1]
Rozgrywający: Benjamin Toniutti (Fra) [6], Eemi Tervaportti (Fin) [14]
Przyjmujący: Trevor Clevenot (Fra) [17], Tomasz Fornal [21], Rafał Szymura [26], Kamil Dębski

Przewiń do góry