Emocje karate, ale bez kibiców

W najbliższą sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się dwunasta edycja Carbon Cup, czyli międzynarodowego turnieju karate, którego gospodarzem jest Jastrzębski Klub Karate Kyokushin Kumite. Niestety, z oczywistych powodów udział zawodników z zagranicy stoi pod znakiem zapytania, a na trybunach nie będą mogli pojawić się kibice… Pozostaje nam zatem wirtualnie dopingować podopiecznych shihana Janusza Piórkowskiego w starciach z konkurentami reprezentującymi najlepsze polskie ekipy.

Impreza odbywać się będzie w zaostrzonym reżimie sanitarnym, a uczestnicy będą musieli m.in. podpisać specjalne oświadczenie dotyczące Covid-19. Obostrzenia dotyczą nie tylko zawodników, ale też trenerów, sekundantów i osób pomagających przy organizacji zawodów.

Na godz. 10:00 zaplanowano eliminacje kata, czyli walk z cieniem. Półtora godziny później rozpoczną się finały w tej konkurencji, natomiast równo w południe ruszą walki kumite. Na 13:30 przewidziana jest dekoracja medalistów kata, a po niej ruszą ćwierćfinały, półfinały i finały rywalizacji kumite. Po zakończeniu zmagań na tatami odbędzie się dekoracja medalistów. Finisz zawodów zaplanowany został na godz. 18:00.

Dodajmy, że w Carbon Cup mogą wziąć udział karatecy od wieku ośmiu lat (kadeci młodsi) po masters (+40 lat).

Więcej informacji >>

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry