GieKSa wraca na Harcerską

Wreszcie. Po ponad trzech miesiącach przerwy piłkarze GKS Jastrzębie ponownie zawitają na Harcerską, gdzie w sobotę, 14 listopada o godz. 12:30 podejmą zmierzający do ekstraklasy ŁKS Łódź. Bilans rywali (9-1-0) i nasz (1-1-9) to wystarczająca prognoza przed tym pojedynkiem, w związku z czym – aby dodatkowo nie pogłębiać panującej depresji – pozostaje nam liczyć na niespodziankę oraz skupić się na pozytywach.

Głównym powodem do optymizmu jest fakt, że podopieczni Pawła Ściebury w końcu będą mogli zagrać u siebie. Po kilku długich tygodniach zakończyła się modernizacja murawy Stadionu Miejskiego, która obecnie wyposażona jest w system ogrzewania i nawadniania. Na załączonym zdjęciu z treningu naszych piłkarzy widzimy element tego mechanizmu, znajdujący się u stóp nasypu za ławkami rezerwowych. Oznacza to zarazem, że w tej rundzie pozostałe domowe mecze rozegramy u siebie, natomiast wiosną czeka nas prawdziwy maraton meczów przy Harcerskiej. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że do tego czasu kibice będą mogli wrócić na trybuny, ponieważ obecnie jest to – jak wiadomo – niemożliwe.

Czy „po piłkarsku” jesteśmy w stanie zagrozić ŁKS-owi Łódź? Drużyna naszego sobotniego rywala wygrała dziewięć spotkań i tylko raz zremisowała z innym spadkowiczem, czyli Arką Gdynia. Generalnie łodzianie rozjeżdżają Fortuna I Ligę jak walec, a z cudem graniczy nawet… strzelenie im gola. Tych bowiem podopieczni Wojciecha Stawowego stracili zaledwie cztery, przy czym ostatni z nich padł ponad miesiąc temu, gdy Dawida Arndta zdołał pokonać Radosław Adamski z Resovii.

Krótko mówiąc, GieKSa nie ma w tym meczu nic do stracenia. Być może dla naszych piłkarzy będzie to miła odmiana. Wobec serii porażek ekipa Pawła Ściebury znalazła się „pod ścianą”, a rosnąca presja w połączeniu z pechem nie sprzyja przecież walce o utrzymanie.

Transmisję z Harcerskiej pokaże za darmo Ipla.tv. Ponadto na bezpośrednie wieści z Miejskiego będziecie mogli tradycyjnie liczyć za pośrednictwem kanałów klubowych.

Wpisy na temat “GieKSa wraca na Harcerską”

  1. do normalnych działaczy!!! wtedy kiedy odejdą deduktorzy sciebura wlodarek to utrzymamy 1 lige i wróci radość z gry i atmosfera w drużynie!!!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry