„Górnicy nie będą stratni…”

„Górnicy nie będą stratni, są bardzo dobre dla nich zabezpieczenia społeczne, mocny pakiet prorozwojowy dla Śląska i innych regionów pogórniczych” – mówił w poniedziałek, 5 lipca, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W ten sposób odniósł się do podpisanej niedawno umowy społecznej dla górnictwa.

Przypomnijmy, pod koniec maja przedstawiciele rządu i związków zawodowych podpisali umowę społeczną dla górnictwa, która wcześniej parafowana była przez strony społeczną i rządową. Umowa określa zasady i tempo stopniowej likwidacji górnictwa węgla energetycznego oraz mechanizmy wsparcia transformacji Śląska. Zakłada między innymi wygaszenie kopalń węgla energetycznego do 2049 roku, zgodnie z ustalonym harmonogramem, pomoc publiczną dla górnictwa w tym okresie, osłony socjalne dla górników i mechanizmy wsparcia transformacji Śląska.

„Sukcesem jest to, że udało się w ogóle osiągnąć porozumienie ze stroną społeczną. Mówimy o dramatycznych zupełnie dla górników, dla ludzi związanych z górnictwem decyzjach (…) de facto oznaczających likwidację węgla kamiennego na Śląsku w długiej perspektywie. Bo mówimy o roku 2049 – tak zawarto w tej umowie, czyli jeszcze ponad 28 lat, które przed nami” – powiedział wicepremier Sasin w wPolsce.pl. (źródło: nettg.pl)

    1. Jak zwykle hansowi mało ci to zesrać by się za kasą chcieli Mam paru hanysów pracy to jak kolega dostanie kapkę więcej to tam ci już bledną że mają mniej to jest pazerność ich

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry