GSM nie daje się pandemii

fot. Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa

„Na razie pandemia nas nie powaliła, chociaż nadal musimy być ostrożni, planując wydatki” – mówi prezes GSM Gerard Weychert. Ekonomiczny stan Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej ocenia, jak na obecną sytuację, jako dobry. Uważa, że rozważne gospodarowanie finansami umożliwia podjęcie jeszcze w tym roku niektórych zawieszonych zadań.

Jednym z nich jest termomodernizacja bloku Katowicka 5-7. Prace mają się rozpocząć jeszcze tej jesieni, a długość ich trwania w dużej mierze zależeć będzie od warunków pogodowych. Jest to kolejna odsłona termomodernizacji zasobów GSM dla podniesienia komfortu mieszkania i zmniejszania kosztów utrzymania. W tym roku ocieplono już blok przy ulicy Wrzosowej i blok przy ulicy Kurpiowskiej. Innym zadaniem jest podjęcie budowy wiat śmietnikowych z zamykanym dostępem, kilka z nich będzie budowana jeszcze w tym roku. To ważne przy zaostrzaniu gospodarki odpadami. Należy tu również wspomnieć o kontynuacji prac remontowych związanych z modernizacją instalacji przeciwpożarowych, elektrycznych i gazowych.

To wszystko, oczywiście, kosztuje, a środki Spółdzielni w tej trudnej sytuacji muszą być wydawane ze szczególną rozwagą. Niemniej Zarząd nie zamierza czekać aż pandemia „odpuści” i chce realizować wcześniej zaplanowane zadania.

„Cieszy, że nie zwiększają się nam zaległości z opłatami czynszowymi, co głównie przyczynia się do stabilizacji finansowej Spółdzielni i mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma” – dodaje Gerard Weychert. (materiał sponsorowany)

Przewiń do góry