Jan Jadczyk nie żyje

Jan Jadczyk (fot. z archiwum M. Boratyna)

W wieku 87 lat zmarł Jan Jadczyk, dawny prezes wielosekcyjnego GKS Jastrzębie, za czasów rządów którego piłkarze z Kasztanowej zagrali w ekstraklasie w sezonie 1988/1989. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, 18 listopada o godz. 11:00 w kościele na „Szóstce”. Jan Jadczyk spocznie na Cmentarzu Komunalnym.

Życiorys Jana Jadczyka obszernie opisał na profilu Stowarzyszenia „Jastrzębski Sport” Marcin Boratyn, za którego sprawą od kilku lat „odżywają” legendy piłkarskie i pięściarskie.

– Jan Jadczyk urodził się 30 października 1933 r. w Miechowie. Pracę zawodową w górnictwie rozpoczął w 1961 r. W latach 70. był członkiem Egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR w Jastrzębiu-Zdroju oraz dyrektorem ds. inwestycyjnych Rybnickiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego, a później Rybnicko-Jastrzębskiego Gwarectwa Węglowego. Pod koniec lat 70. pełnił funkcję przewodniczącego Miejskiego Komitetu Frontu Jedności Narodowej – informuje Marcin Boratyn.

– Od 5 czerwca 1978 r. był prezesem GKS Jastrzębie. Klubem zarządzał przez całą dekadę lat 80. W tym okresie szczególne sukcesy święcili piłkarze, którzy awansowali do ekstraklasy, pingpongistki kompletujące tytuły mistrza Polski, a także pięściarze stanowiący czołówkę polskiej ligi boksu. Był jednym z inicjatorów budowy Stadionu Miejskiego – przypomniał Boratyn, na co dzień kierownik Galerii Historii Miasta.

Źródło: Facebook / Jastrzębski Sport

Wpisy na temat “Jan Jadczyk nie żyje”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry