Janik ze Świdrem przed Baranami

Krzysztof Janik i Kajetan Świder (fot. Facebook / Kworks Motorsport)

W miniony weekend w Radkowie zakończył się (przymusowo okrojony) cykl rajdowy Tarmac Masters, który rozgrywany jest na trasach Dolnego Śląska. W imprezie świetnie spisała się katowicko-jastrzębska załoga Kajetan Świder i Krzysztof Janik, która na pokładzie Hondy Civic wjechała na złoty stopień podium w klasie TM3 całego cyklu!

Na tegoroczny cykl Tarmac Masters złożyły się rajdy w okolicach Nowej Rudy (Rally Ireco Motorsport w czerwcu), Gryfowa Śląskiego (MX Profil Rally w sierpniu), Wałbrzycha (Rally Turbojulita we wrześniu) i Kłodzka (Rally Kipard w miniony weekend).

Ekipa utytułowanego jastrzębskiego pilota triumfowała na trzech z czterech wymienionych etapów (30 pkt. + 30 pkt. + 30 pkt.), dzięki czemu wyprzedziła mających taką samą liczbę punktów Jakuba Barana i Aleksandra Barana (Citroen Saxo; 21+21+24+24). Podium w klasie TM3 uzupełnili Mariusz Brylski i Sławomir Szpot w Hondzie Civic. Dodajmy, że naszej załogi zabrakło na mecie wrześniowych zawodów pod Wałbrzychem z uwagi na awarię.

Warto odnotować, iż Kajetan Świder i Krzysztof Janik zajęli pod Kłodzkiem pierwsze miejsce nie tylko w klasie TM3 (który dał naszym rajdowcom zwycięstwo w cyklu), ale także… w klasyfikacji generalnej etapu, bowiem szybsi o pół minuty po sześciu odcinkach specjalnych Marcin Żarnowski i Wojciech Ozga (Subaru Impreza) wystartowali w zawodach jako „goście”.

Źródła: Facebook, wyniki.live

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry