Jastrzębianie na czele ekstraligi

Fot. Facebook / UKS Pionier

Szachiści UKS Pionier zanotowali świetny start w drugim zjeździe Mistrzostw Śląska Juniorów zarówno w zmaganiach ekstraligi (pierwsza drużyna), jak i jej zaplecza (druga drużyna). Po sześciu z dziewięciu pojedynków ekstraligowych nasza szachowa młodzież objęła prowadzenie w tabeli, wyprzedzając dotychczasowego lidera, Hetmana GKS Katowice. Turnieje odbywają się na Stadionie Śląskim.

W czwartym, piątym i szóstym dniu mistrzostw UKS Pionier I odniósł trzy zwycięstwa, pokonując w bezpośrednich starciach kolejno MKSz Rybnik (4,0-2,0) i wspomniany Hetman GKS Katowice (5,0-1,0), a także odprawiając Ognisko Rydułtowy (4,0-2,0).

Dzięki temu jastrzębianie awansowali na pierwsze miejsce z dorobkiem 12 pkt. i solidną przewagą dwóch oczek nad katowiczanami i rybniczanami. W ramach ostatniego zjazdu Mistrzostw Śląska Juniorów nasi szachiści zagrają jeszcze z niżej notowanymi ekipami Pszczyńskich Szachów (10. miejsce), Pałacu Młodzieży Katowice (7. miejsce) i Skoczka Czerwionka-Leszczyny (5. miejsce). Nie trzeba dodawać, że układ ten czyni jastrzębian faworytami do triumfu w śląskiej ekstralidze.

Ekstraligową kadrę Pioniera tworzą: Bartłomiej Niedbała, Mateusz Dziendziel, Jakub Herwy, Dawid Pala, Zuzanna Adamczyk i Julia Salamon.

Także drugi zespół UKS Pionier, który rywalizuje na szczeblu pierwszej ligi, spisał się bardzo dobrze. Wprawdzie drugi zjazd na Stadionie Śląskim jastrzębianie rozpoczęli od minimalnej porażki z MKSz II Rybnik (2,5-3,5), ale potem zwyciężyli MKD nr 1 Bytom (5,0-1,0) oraz, co szczególnie cenne, Hetmana Częstochowa (3,5-2,5). Szachiści spod Jasnej Góry są bowiem liderami tabeli zaplecza elity, a z jastrzębianami ponieśli swoją pierwszą porażkę w turnieju. W siódmej rundzie Pionier zagra ze Strażakiem Zabrzeg.

Kadrę UKS II Pionier tworzą: Szymon Strzoda, Bartosz Bała, Leonard Łęcki, Antoni Radzimski, Lena Obrochta i Natalia Strzoda.

Źródło: Facebook / UKS Pionier, chessarbiter.com

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry