Jastrzębianin oszukał znajomego na… 800 tysięcy

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy zakończyli trwające ponad rok czynności w prokuratorskim śledztwie, dzięki którym przerwali proceder potężnego oszustwa. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wraz ze swoją partnerką doprowadził między innymi swojego znajomego do utraty gotówki w wysokości ponad 800 tysięcy złotych. Decyzją sądu podejrzany 50-latek trafił do tymczasowego aresztu.

W zamian za udziały w spółce, należącej początkowo do 50-letniego jastrzębianina, pokrzywdzony przelał na konto bankowe firmy setki tysięcy złotych. To właśnie za te pieniądze miała zostać kupiona intratna nieruchomość na terenie Zabrza. Sporą rolę w procederze odegrała także partnerka 50-latka. Kobieta jako prezes spółki miała upoważnienia do dokonywania wszelkich transakcji finansowych, które wykonywała w porozumieniu ze swoim konkubentem.

Wcześniej 50-latek założył spółkę o wręcz identycznej nazwie co firma, której formalnym właścicielem był pokrzywdzony mieszkaniec powiatu mikołowskiego. W efekcie jastrzębianin stał się właścicielem nieruchomości w Zabrzu. A to wszystko za pieniądze pokrzywdzonego.

Szeroko zakrojona praca operacyjna mikołowskich śledczych spowodowała, że 50-letni oszust został namierzony na terenie powiatu gryfickiego, gdzie wówczas przebywał.

Usłyszał już prokuratorskie zarzuty – oszustwa znacznej wartości na szkodę mieszkańca Ornontowic, a także licznych oszustw na szkodę instytucji finansowych poprzez zawieranie umów pożyczek gotówkowych na łączną kwotę ponad 150 tysięcy złotych. Jego bogata kartoteka karna przyczyniła się do tego, że zarzucane przestępstwa prokurator zakwalifikował jako popełnione w ramach recydywy, za co grozi mu większa kara.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli majątek podejrzanego o wartości blisko 500 tysięcy złotych, w tym między innymi położoną na terenie Zabrza nieruchomość. 50-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Zarzuty pomocnictwa w oszustwie usłyszała także 33-letnia konkubina mężczyzny. Kobieta została objęta policyjnym dozorem. (źródło: KPP Mikołów)

Wpisy na temat “Jastrzębianin oszukał znajomego na… 800 tysięcy”

  1. Boxergardagarda75@onet.eu

    Dlaczego w większości przypadków kobiety są łagodniej traktowane przez prawo? Przecież chciały równo uprawnienia

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry