Jastrzębie „nowoczesnym miastem”?

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Wzdłuż ulicy Władysława Broniewskiego wykonane zostały dwa fragmenty drogi dla rowerów. Stanowią one przedłużenie istniejącej ścieżki wzdłuż alei Jana Pawła II w kierunku Zdroju. Nowe rozwiązanie poprawia bezpieczeństwo infrastruktury rowerowej umożliwiając rowerzystom włączenie się do ruchu ulicami Kościuszki oraz Armii Krajowej. W ramach zadania wykonano remont chodnika oraz ścieżki rowerowej o długości odpowiednio 144,5 m i 190 m oraz szerokości 1,5 m i 2 m” – informuje jastrzębski magistrat.

Wymienione ścieżki są elementem większej całości – planowanej sieci dróg dla rowerów łączących atrakcje turystyczne: Żelazny Szlak Rowerowy, Park Zdrojowy oraz Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego.

„Rozwój sieci ścieżek rowerowych to poprawa bezpieczeństwa rowerzystów. W nowoczesnym mieście jest po prostu koniecznością i zadaniem, którego realizacja jest niezwykle ważna. Nieustannie będziemy poprawiać istniejące rozwiązania, ale również budować nowe fragmenty, które z czasem utworzą spójną sieć komunikacyjną” – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Koszt realizacji zadania to 93 744,15 zł. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Wezyr
  >>>Kto ma trochę rozumu, to wyjeżdżą stąd i już nie wraca.
  To co Ty tu jeszcze robisz? 😀 rozumiem ze tego rozumu nie masz.
  A zatem co Ty robisz do tego miasta oprócz marudzenia? Może zacznij kandydować/jakis volontariat/wspieranie incjatyw.

  Jak się nie ma na coś wpływu to się nie narzeka bo to źle wpływa na zdrowie psychiczne i człowiek się robi marudy jak ty(wszystkie poradniki Ci to powiedzą).
  Tez bym mógł marudzić ze na rowerze szosowym po kostce się źle jeździ ale tego nie robię bo po co?
  Wszystkiego dobrego!

 2. Jastrzębie tak nowoczesnym miastem, że pracy dla młodych praktycznie brak ale ścieżki rowerowe na każdym kroku, bo przecież emeryt musi mieć gdzie pojeździć sobie

  1. Jako emeryt muszę zaprotestować ścieżek jest mało i są słabej jakości, nie przemyślane urywają się nagle takie betonowe zadupie bez komunikacji typowa sypialnia….

 3. W Japonii za takie brednie to cały UM popełnił by zbiorowe samobójstwo. A tu nic tylko premia za głupoty. A sorki nie premia bo tej nie wolno dawać urzędasom a nagroda za szerzenie głupoty.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry