Jastrzębie rozpieszcza rowerzystów?

„Jastrzębie-Zdrój nie poprzestaje na budowie Żelaznego Szlaku Rowerowego. Zanim inwestycja została ukończona, na terenie miasta rozpoczęły się roboty, które mają udrożnić szlaki rowerowe, a tym samym poprawić bezpieczeństwo rowerzystów” – podkreślają magistraccy urzędnicy.

Wspomniane „rowerowe” inwestycje kosztowały w sumie 200 tysięcy złotych

„Chcemy połączyć wszystkie ścieżki rowerowe, tak by rowerzysta mógł bez problemu i płynnie przejechać przez całe miasto. Dodatkowo wprowadzamy korekty w niektórych miejscach, by poprawić bezpieczeństwo” – tłumaczy Jarosław Piechaczek, jastrzębski oficer rowerowy.

Poprawa infrastruktury rowerowej w Jastrzębiu-Zdroju będzie zadaniem wieloetapowym. W pierwszej kolejności na wysokości ronda przy Carrefourze przeprowadzono korektę, dzięki której przejazd rowerem jest bezpieczniejszy. Przy ulicy Jagiełły trwa przebudowa chodnika i budowa ciągu pieszo-rowerowego. Zaś na wysokości wlotu od ulicy Moszczenickiej wykonano wcinkę umożliwiającą swobodny dojazd do ścieżki rowerowej. Poprawiono także wjazd z ulicy Cichej na drogę dla rowerów. Podobne roboty budowlane już niedługo rozpoczną się przy ulicy Broniewskiego.

Wspomniane inwestycje kosztowały w sumie 200 tysięcy złotych.

  1. I bardzo dobrze tak trzymać a chodzącym pesymistom dziękujemy możecie się przeprowadzić do Żor albo Rybnika ale pewnie odwagi brak. Możecie dalej się użalać.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry