Jastrzębie szczęśliwe dla Polski

Fot. Facebook / Handball Polska (oficjalny profil ZPRP)

Reprezentacja Polski wygrała Turniej Trzech Narodów w piłce ręcznej, który od niedzieli do wtorku rozgrywany był w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Biało-czerwoni pokonali kolejno Algierię i Rosję, za sprawą czego zajęli pierwsze miejsce i – mimo „męczarni” z ekipą z Afryki – wlali w serca kibiców szczypiorniaka sporo nadziei przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Egipcie. To właśnie do tego turnieju podopieczni Patryka Rombla szykowali się w naszym mieście.

Na początek turnieju w niedzielnym starciu Rosja pewnie pokonała Algierię 30:24 (14:7), którą z kolei Polacy zwyciężyli w poniedziałek po niełatwym, a zarazem przeciętnym pojedynku 24:21 (11:11). Tym samym wtorkowe starcie z Rosjanami było zarazem meczem o triumf w zawodach.

Tym razem biało-czerwoni zagrali znacznie lepiej i po zaciętym boju odprawili wschodnich sąsiadów wynikiem 25:23 (12:11). Dodajmy, że nasz zespół na własne życzenie doprowadził do nerwowej końcówki, pozwalając rywalom na podgonienie rezultatu ze stanu… 24:19. Co ciekawe, była to pierwsza wygrana Polaków nad Rosjanami od pięciu lat.

Przypomnijmy, że było to historyczne wydarzenie, bowiem po raz pierwszy reprezentacja Polski w piłce ręcznej miała okazję zagrać na naszej nowej Hali Widowiskowo-Sportowej. Niestety, z powodu obostrzeń kibice nie mogli oglądać naszej kadry na żywo i pozostała im jedynie transmisja w TVP Sport.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry