Jastrzębie to najlepiej zaplanowane miasto

Chełm, Chorzów, Jastrzębie-Zdrój, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Zamość i Żory – oto według rankingu serwisu TUWARTOMIESZKAC.PL najlepiej zaplanowane polskie miasta, gdzie sto procent powierzchni objęto miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego (osiem wskazanych miejscowości zajęło ex aequo pierwsze miejsce).

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Im większa część powierzchni miasta objęta jest lokalnymi planami zagospodarowania przestrzennego, tym lepiej. Bo od tego zależy, czy miasto będzie mieć ładną, harmonijną i spójną zabudowę, czy będzie zabudowywać się chaotycznie i brzydnąć” – zauważają autorzy zestawienia – „Ale od tego zależy jeszcze, w jakim tempie miasto będzie się rozwijać. Bo jeśli miasto jest objęte planami zagospodarowania, to ludzie chętniej tam budują nowe domy, a firmy chętniej inwestują. Bo tam wiadomo, gdzie i co można budować, bo tam łatwiej się inwestuje. Przed pozwoleniem na budowę nie trzeba uzyskiwać decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania i terenu, czyli tzw. wuzetki, a jeśli projekt naszego budynku jest zgodny z planem, to urzędnik nie ma prawa nie pozwolić nam na budowę”.

Zobacz całe zestawienie>>>

  1. Jedynym plusem co te miasto jest wiarygodne to w rankingu przodujemy pod względem niegospodarności i planowania wszystkiego na makietach to najlepiej im wychodzi.Ta upadająca osada w raz z miernym prezydentem pomału się wyludnia. Dobrze że się z tej wioski wyprowadziłem więcej gadek a mniej realnych spełnionych obietnic taki gospodarz jakim zarządza te miasto nadaje się na stanowisko sprzedawcy w budce z piwem a nie z jej wizjami bez pokrycia. Powiem jedno szczęśliwy to ten kto wyjechał z tej dziury nie oglądając się za siebie i sobie ułożył przyszłość tam gdzie ktoś ma wizje na już i dobrze dba o mieszkańców aby wszystkim żyło się lepiej tyle w temacie.

  2. Widzę że niektórzy źle odczytali/zrozumieli tego news’a. Tu nic nie pisze o wykonawstwie, realizacjach a jedynie o PLANACH. Takich planów mogą mieć tysiące i co roku inne (oczywiście bez realizacji). W wykonaniu naszych włodarzy to od lat już bez mała literatura s/f. Szkoda że nie dodali kolejki linowej nad miastem, metra pod nim i nartostrad na hałdach (wszak przecież miały być) :-))). Jak szaleć to szaleć, może jakąś międzynarodową nagrodę nasi „nobliści” dostaną, wszak fantazji to im nie brakuje.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry