Jastrzębska narciarka w Szwajcarii

Zuzanna Fujak (fot. Facebook)

Zuzanna Fujak ma za sobą występ w prestiżowych zawodach Alpen Cup w szwajcarskim Goms. 16-letnia jastrzębska biegaczka narciarska rywalizowała w ten weekend w dwóch konkurencjach juniorek. W sobotę nasza zawodniczka walczyła w sprincie na 1,3 km, natomiast w niedzielny poranek pobiegła na 5 km w stylu dowolnym.

Sobotnie zawody sprinterskie reprezentantka NKS Trójwieś Beskidzka zakończyła na 19. miejscu, ale warto odnotować, iż wśród narciarek urodzonych w 2004 roku Fujak zajęła drugą lokatę, ustępując jedynie Słowence Luciji Medji. Wśród Polek jastrzębianka także była druga, bowiem o trzy pozycje wyżej została sklasyfikowana o dwa lata starsza Anna Berezecka. Sprint wygrała Szwajcarka Anja Weber.

Dodajmy, że w kwalifikacjach sprintu Zuzanna Fujak wybiegała 24. czas (3:47:57), tracąc do najszybszej Hiszpanki Marii Iglesias nieco ponad 26 sekund.

Z kolei w niedzielny poranek nasza narciarka pobiegła na 5 km w stylu dowolnym i tu zajęła 30. lokatę z wynikiem 16 minut i 1 sekundy. Jastrzębianka straciła do zwyciężczyni, Słowenki Hany Mazi Jamnik, nieco ponad dwie minuty. W gronie 16-latek Fujak była tym razem piąta, zaś wśród Polek – trzecia.

Przypomnijmy, że Zuzanna Fujak pojechała do Szwajcarii za sprawą powołania do reprezentacji Polski w biegach narciarskich.

Źródło: fis-ski.com

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry