Jest! Inwestor wybrał Jastrzębie!

„Już w marcu w naszym mieście rozpocznie pracę zakład wytwarzający urządzenia do kontroli temperatury. Prowadzić go będzie firma Single, która swoją halę zlokalizowała przy ulicy Gagarina” – poinformował jastrzębski magistrat.

fot. pixabay (materiał ilustrujący)

W Jastrzębiu-Zdroju wytwarzane będą urządzenia kontrolujące temperaturę. Tego typu maszyny wykorzystywane są przez producentów plastiku czy telefonów komórkowych, ale także w branżach automotive, farmaceutycznej oraz spożywczej.

Praca przy produkcji odbywać się będzie dwuzmianowo, po 20 pracowników na każdej zmianie. Obecnie prowadzona jest rekrutacja elektryków, mechaników i mechatroników.

„Wybraliśmy Jastrzębie-Zdrój dlatego, że mamy tu wielu wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Chcemy zatrudniać ludzi stąd – im bliżej mieszkających, tym lepiej. Za Jastrzębiem przemawia również doskonała lokalizacja pod względem logistycznym – świetna komunikacja z Niemcami i Czechami” – podkreśla Alberto Lete, pełnomocnik inwestora.

„W naszych technikach uczą się najzdolniejsi uczniowie. Uczestniczą oni w projektach, dzięki którym nabywają doświadczenia w zagranicznych firmach. To jeden z naszych ogromnych atutów. Bardzo się cieszę, że powstanie u nas kolejny zakład, który chce ten atut wykorzystać” – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Single to firma, której tradycja sięga 1958 roku. Jej główna siedziba mieści się w Badenii-Wirtembergii, a przedstawicielstwa rozlokowane są w ponad 30 krajach. Pierwsze elementy wyprodukowane w Jastrzębiu-Zdroju powinny zejść z linii produkcyjnej wraz z końcem marca. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Dżordż lowerboj

    Wam to nikt nie dogodzi! Jastrzębianie to tylko krytykować potrafią. Jedyne co Was zadowoli to wysiedlić mieszkańców, a ziemię zaorać. I skończą się Wasze problemy.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry