JSW: Dla kogo zapomoga covidowa?

fot. pixabay

„Komisja Socjalna w KWK 'Pniówek’ na wniosek reprezentatywnych organizacji związkowych podjęła decyzję o jednorazowej wypłacie bezzwrotnej zapomogi każdemu pracownikowi – zatrudnionemu na dzień 27.05.2021 r. – ze względu na zmianę sytuacji materialnej, związanej z trwającą sytuacją epidemiczną. Wysokość zapomogi uzależniona będzie od wysokości dochodu na jedną osobę w rodzinie na podstawie deklaracji podatkowej za rok 2020 (według progów: 500, 550 i 600 złotych brutto). Pracownicy, którzy nie przedstawią deklaracji PIT, otrzymają świadczenie w najniższej kwocie. Wypłata zapomogi możliwa będzie po wcześniejszym wypełnieniu przez pracownika wniosku o zapomogę. Wnioski będą przyjmowane w Sekcji Socjalnej do końca czerwca br., natomiast wypłata nastąpi 15.07.2021 r. osobnym przelewem” – czytamy na stronie Związku Zawodowego „Kadra”, KWK „Pniówek”.

Wpisy na temat “JSW: Dla kogo zapomoga covidowa?”

  1. Są jeszcze normalne miejsca na ziemii. Tak informacyjnie:
    „We wtorek (8.06.2021) gubernator Teksasu, Greg Abbott, podpisał ustawę wprowadzającą zakaz stosowania paszportów szczepionkowych na terenie stanu. Żadna firma ani instytucja publiczna nie ma prawa domagać się okazywania takiego paszportu lub innego zaświadczenia dotyczącego szczepienia na Covid-19. Firmom, które będą wymagać okazania takiego zaświadczenia, odmówi się umów stanowych i mogą one utracić licencje lub pozwolenia na prowadzenie działalności.”

    1. To i tak wszystko grosze. W takich Czechach na przykład żeby wszystkim obywaletom zrekompensować niedobór finansowy z powodu pandemii, obniżono podatki. I tak, jeśli przedtem miałem zwrot na żonę i uczące się dzieci w wysokości około 14 000zł, to za rok zeszły wypłacono mi przelewem równowartość 27 000zł. Polska to dziki kraj.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry