JSW: Idą po najlepszy węgiel

W należącej do JSW kopalni Pniówek trwają prace mające na celu udostępnienie nowych rejonów na wschód od złoża Krzyżanowice (oczywiście, Krzyżowice, drodzy recenzenci, ponieważ jednak tekst ma charakter informacji pozyskanej, z wyraźnym wskazaniem źródła, pozostawiamy go w pierwotnym brzmieniu – przyp. aut.). Brygady realizujące prace przygotowawcze drażą przekop na poziomie 1000. Będzie nim transportowany urobek z partii PW. Taśmociąg ma liczyć około 3200 m.

O całej sprawie pisze portal nettg.pl, dodając, że górnicy „idą po najlepszy węgiel”

W celu zwiększenia postępu robót wyrobisko jest drążone czterema kombajnami jednocześnie z różnych miejsc. Dwa kombajny rozjeżdżają przekop taśmowy wschodni na poziomie 1000, a docelowo już w styczniu 2021 r. dołączy do nich trzeci kombajn. Jak nietrudno się domyśleć, rozpocznie prace z trzeciego punktu, zlokalizowanego mniej więcej na środku projektowanego wyrobiska.

„Operacja na zbicie z udziałem dwóch kombajnów to w polskim górnictwie nic nadzwyczajnego, lecz za każdym razem stanowi spore wyzwanie, zarówno dla kadry kierowniczej zakładu górniczego, jak i załogi” – zauważa portal.

  1. Będzie tak jak na Krupińskim – wywalili wielki przekop do nowego złoża i zamkną żeby ktoś za grosze to przejął.
    Na Pniówku od kilku lat są wielkie inwestycje w kierunku poprawy wizerunku ogólnego gdzie na innych kopalniach wszystko zostało jak w latach `80
    Coś się jednak świeci a wszystko okaże się w maju jak skończą się osłony zatrudnienia.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry