JSW: Jednorazowe 120-tysięczne odprawy

Jak podaje portal nettg.pl, Jastrzębska Spółka Węglowa w ostatnim dniu lipca chciałaby przekazać do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wyodrębnioną część ruchu Jastrzębie, będącego częścią kopalni Jastrzębie-Bzie. Wraz z majątkiem SRK przejęłaby część pracowników, chcących skorzystać z osłon socjalnych.

fot. archiwum

W ubiegłym tygodniu Spółka rozpoczęła wśród załogi akcję informacyjną dotyczącą – po wejściu w życie nowelizacji „ustawy górniczej” – możliwości skorzystania z osłon socjalnych po przejściu do SRK. Chodzi o tak zwane urlopy górnicze dla pracowników dołowych, którym do emerytury zostało więcej niż cztery lata, oraz jednorazowe 120-tysięczne odprawy pieniężne dla tych, którzy przepracowali w górniczej spółce – na dole lub na powierzchni – co najmniej rok.

Z osłon będą mogli skorzystać także obecni pracownicy tych kopalń JSW, które nie będą likwidowane, muszą jednak przenieść się do kopalni Jastrzębie-Bzie, skąd, wraz z częścią majątku tego zakładu, trafią do SRK. Rozpoczęta w JSW akcja informacyjna służy pozyskaniu informacji, ilu pracowników jest zaineresowanych takim rozwiązaniem.

Według informacji Spółki, do SRK nie trafi cały ruch Jastrzębie, ale jego wyodrębniona część, czyli obszar górniczy Jastrzębie III, znajdujący się w granicach administracyjnych miasta Jastrzębie-Zdrój oraz gminy Mszana. (źródło: nettg.pl)

 1. Chore państwo dorwałem ich przez wiele lat a oni zdzierają z nas kasę do kaca zamknąć te górnicze bur. Tam siedzą pasożyty

 2. Jeśli ktoś poszedł na kopalnię, przerobił ten min. rok i zwyczajnie nie podoba mu się robota, to taka odprawa jest jak znalazł, ale jeśli komuś zostało np. 10 lat do emerytury to głupotą jest brać odprawę.

 3. Szczęściarz

  Fajnie roczek przerobiłem i zgarniamy kasę hehe 😁 a robotę mam nagrana w Czechach na produkcji. Mam 20 lat i zastrzyk takiej kasy się przyda a nie wiadomo czy bym dorobił do tej emerytury bo takie są czasy.

  1. To przemyślane działanie do zniszczenia górnictwa. Za bezmyślne działania zapłacą podatnicy z całego kraju . . .na Titanicu też bawili się do końca.

   1. Dżordż Lowerboj

    Tyle, że Matka Natura już ledwo zipie. Szkody górnicze są nie do ogranięcia, a wydobywanie węgla jest rabunkowe!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry