JSW: „Musimy funkcjonować skromniej”

Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza wdrożyć program oszczędnościowy, bez redukcji miejsc pracy i wynagrodzeń pracowników. Prezes Spółki Barbara Piontek zapowiada też podjęcie starań zmierzających do przedłużenia gwarancji zatrudnienia w JSW. O całej sprawie pisze portal nettg.pl.

fot. archiwum

„Oczywistą jest dla mnie sytuacja, w której nasi górnicy i pracownicy zakładów przeróbczych będą mieli przedłużone gwarancje zatrudnienia. Zobowiązuję się dbać o wszystkich pracowników JSW, bo jesteście największą wartością spółki” – napisała prezes JSW w liście do ponad 22-tysięcznej załogi firmy.

Prezes Barbara Piontek zapowiedziała, że niebawem zostanie zatwierdzony plan techniczno-ekonomiczny JSW na 2021 rok, który ma być dokumentem realnym, jasno określającym ryzyka, na jakie narażona może być Spółka.

„Biorąc pod uwagę obecną sytuację, musimy dziś funkcjonować skromniej, gdyż tego wymaga odpowiedzialność za wasze miejsca pracy, za spółkę i za region. Dlatego zmuszona jestem wprowadzić program oszczędnościowy w naszej firmie. Zapewniam jednak, że wasze wypłaty i miejsca pracy nie są zagrożone” – zadeklarowała prezes JSW.

Prezes przyznała, iż miniony rok był bardzo trudny dla JSW. Niepokoje społeczne, brak stabilizacji wokół Spółki i zrozumienia, że dla zachowania miejsc pracy najważniejsza jest kondycja całej Grupy. Skutki wywołane przez pandemię także nie ominęły JSW i jej pracowników – padło w liście. (źródło: nettg.pl)

  1. nic konkretnego nie ma w tej informacji, tylko funkcjonować skromniej, największym wskaźnikiem kosztów jest fundusz
    płac i narzuty na płace należy w tej pozycji szukać efektywności, ale to niemożliwe bo układ zbiorowy pracy nie można
    wypowiedzieć bez zgody zz i tak będą tylko słowa a życie sobie, czyli nic się nie zmieni, akcje nurkują.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry