JSW: „Nie” dla „darowanych” pieniędzy

„Mamy problemy i dajemy gwarancję, że je przezwyciężymy. W trudnym okresie niezbędne jest wsparcie PFR w ramach tarczy antykryzysowej. Podobna sytuacja kryzysowa wystąpiła w latach 2015–2016, a poprawiająca się sytuacja rynkowa w 2017 roku pozwoliła na spłatę zobowiązań, wykup obligacji wyemitowanych na podstawie umowy zawartej z konsorcjum banków, a także na utworzenie i zasilenie w kwocie 1,8 mld zł funduszu stabilizacyjnego. W sumie, w krótkim czasie spłaciliśmy wielomiliardowe zobowiązania i corocznie realizujemy wielomiliardowe inwestycje. Jesteśmy wiarygodni, zawsze spłacamy nasze zobowiązania, nigdy nie korzystaliśmy z jakichkolwiek darowanych pieniędzy. Każda pożyczka dla JSW to bardzo dobry interes dla pożyczkodawcy i gospodarki.

Jesteśmy wiarygodni, zawsze spłacamy nasze zobowiązania, nigdy nie korzystaliśmy z jakichkolwiek darowanych pieniędzy. Każda pożyczka dla JSW to bardzo dobry interes dla pożyczkodawcy i gospodarki” – podkreśla Włodzimierz Hereźniak, prezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Udowodniliśmy to wielokrotnie” – mówi Włodzimierz Hereźniak, prezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej w rozmowie z portalem Parkiet.

„Teraz radzimy sobie lepiej” – zapewnia prezes JSW – „Bo mamy fundusz stabilizacyjny, wypracowany w czasie koniunktury. Nie rezygnujemy z kluczowych inwestycji, dzięki czemu żadna ze ścian wydobywczych na przyszły rok nie jest zagrożona. Jednak część planowanych w 2020 roku nakładów inwestycyjnych, po przeprowadzonej weryfikacji, zoptymalizowano lub przeniesiono na czas po ustąpieniu efektów pandemii i poprawie sytuacji finansowej Spółki. Pracujemy nad zwiększeniem efektywności drążeń wyrobisk górniczych. Zakładam, że w całym roku zrobimy ponad 70 km nowych wyrobisk, to byłby bardzo dobry wynik”.

  1. „Jesteśmy wiarygodni, zawsze spłacamy nasze zobowiązania,” Słowa hipokryty- A ja zapytam ! A gdzie spłacone zobowiązania finansowe które ponieśli górnicy JSW SA za lata 2015 -2017 a później wysłaliście ich do SRK i na emerytury ??? Gdzie deputaty węglowe które straciły się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ???
    Wszystkie wpisy hejtujące powyższy tekst to trolling wiarygodnych i ućciwych zawsze spłacajacych swoje zobowiązania oszustów i kłamców !

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry