JSW: Podwyżka płac? To już pewne!

fot. JSW

„Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. informuje, że dzisiaj (28 kwietnia) podjął uchwałę o wprowadzeniu od dnia 1 lipca 2021 roku wzrostu stawek płac zasadniczych o 3,4 procent dla wszystkich pracowników JSW S.A. Powyższa decyzja oznacza wzrost kosztów pracy w Spółce w skali roku o około 110,0 mln zł” – czytamy w raporcie bieżącym JSW.

Serwis energia.rp.pl zauważa, że sama JSW, bez spółek zależnych, zatrudnia 22 tysiące osób. Średnie miesięczne wynagrodzenie w Spółce w 2020 roku wynosiło 10,23 tys. zł, podczas gdy w roku 2019 było to 10,79 tys. zł.

To kolejna pozytywna dla załogi decyzja Zarządu JSW pod kierownictwem nowej prezes Barbary Piontek. Wcześniej Zarząd zgodził się też na wydłużenie gwarancji zatrudnienia pracownikom o kolejne 10 lat. Takie uprawnienie załoga otrzymała w 2011 roku – przy okazji debiutu Spółki na warszawskiej giełdzie. (źródło: JSW, energia.rp.pl)

 1. Siemanko Pioter ,rozumuje tak że liczysz na wygraną swoich kolesi z PO i bedą wycierać umowami swoje dupska i zmieniać na swój sposób całą Polskę ,nie zapominaj jak twoi koledzy strzelali kulami gumowymi do górników to się działo za rządów Ewci i za tak myślących ludzi jakim jesteś ty to jest mi wstyd ,swoje myśli i zamiary przenieść gdzie indziej bo dla mnie to jesteś nikim ,widać że życie bardzo cię poturbowalo i masz klapki na oczach a może zeza i myślisz jak było tak ma być czyli po staremu !

  1. Policja strzelała gumowymi kulami do bandytów , więc na nic innego nie zasługiwali.
   Akurat PO nie popieram.

 2. Siemanko krety.
  Waszym przeciwnikom i mnie chodzi o to ,że możecie dostawać i 50 tyś na m-c , jeśli na to sobie zrobicie . Natomiast jeśli bierzecie 1,5 mld pożyczki z PFN na bieżącą działalność i inwestycje ponieważ skończyliście rok 2020 ze stratą i w tym samym momencie dostajecie podwyżki to jest to chore.

  Wasze kochane ZZ kiedys Was zaorają tak jak PGG, bo chyba nie wierzycie że ta szumna umowa społeczna coś znaczy . Rząd i ZZ bija medialna pianę a za dwa lata można będzie sobie podetrzeć ta umową.

  1. Roman tępogłowy

   Większe zarobki = Większe składki odprowadzane na 18 związków zawodowych na kopalni . Średnio ” cwany” górni nalezy do jednego związku a jest sympatykiem dwóch i to daje te 3 procent zarobków oddawane tłustym kotom co raz w roku zrobią grila na tarasie przy Hadesie albo Zielonym oczku . Emerytów to wy-ulali bez mydła i wazeliny tak zupełnie na sucho !

 3. Kierowca Bombowca

  Pracownicy bardzo dobrze wiedzą kiedy i ile dostają. Po co znowu te zbędne informacje ? Redakcja nie widzi co tu się dzieje w komentarzach? Chcecie ludzi dzielić i awantury robić? Ci zazdrośni ludzie zamiast walczyć o swój pieniądz, to by chcieli, żeby każdy dookoła miał mniej..

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry