JSW: Pracownicy upomną się o przyszłość firmy?

Czy dialog społeczny w Jastrzębskiej Spółce Węglowej nadal funkcjonuje? Z tym pytaniem Portal Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego „Solidarność Górnicza” zwrócił się do jednego z działaczy związkowych. Co padło w odpowiedzi?

fot. JSW

„Nie jest prawdą, że od początku byliśmy źle nastawieni do współpracy z nową panią prezes. Przykładem naszych dobrych intencji może być podpisana przeze mnie w imieniu reprezentatywnych organizacji związkowych i przez panią prezes deklaracja współpracy, którą wkrótce opublikujemy na łamach związkowych mediów (…) Czy dialog społeczny jest prowadzony? Trzeba stwierdzić, że jest pozorowany. Odbywa się głównie przy pomocy przekazywanych pism. Nie możemy akceptować działań, które nie mają nic wspólnego z dobrem pracowników i firmy wbrew deklaracji, że Zarząd robi wszystko dla ich dobra” – mówi przewodniczący Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” JSW SA Sławomir Kozłowski.

„Przykładem takiego działania są oszczędności, które wprowadza Zarząd w planie techniczno-ekonomicznym i które będą miały w najbliższym czasie bardzo duży wpływ na możliwości wydobywcze naszych kopalń, co przełoży się bezpośrednio na sytuację naszych pracowników. Równolegle tworzy się w schemacie biura Zarządu nowe, niezwykle wysoko wynagradzane stanowiska pracy. Niezrozumiałym jest przyjmowanie do biura Spółki dodatkowych osób z wynagrodzeniami sięgającymi od 20 do 27 tysięcy złotych z możliwością ich podniesienia do 45 tys. zł. Żeby było 'ciekawiej’, niektóre z tych osób mają niezbyt ciekawą karierę zawodową w przeszłości – były zwalniane, odwoływane ze swoich kierowniczych stanowisk. Nie możemy udawać, że tych rzeczy nie dostrzegamy (…) W związku z tym, co dzieje się obecnie w JSW, związkowa pikieta przed mikołowskim biurem posłanki do Parlamentu Europejskiego była w pełni uzasadniona. Takie pikiety powinny być przeprowadzone również przed biurami innych parlamentarzystów, którzy w dalszym ciągu destabilizują sytuację w JSW. Niepokojącym natomiast jest fakt, że mimo naszych interwencji Ministerstwo Aktywów Państwowych zachowuje milczenie. Czy znowu sami pracownicy będą zmuszeni upomnieć się o przyszłość swojej firmy?” – pyta działacz związkowy. (źródło: „Solidarność Górnicza”)

Wpisy na temat “JSW: Pracownicy upomną się o przyszłość firmy?”

  1. Dżordż Lowerboj

    Te, działacz z ZZ.

    Skoro mówisz o tak lukratywnym stanowisku, to dlaczego sam nie startowałeś?

    Aha, braki w wykształceniu. Tak to niestety już jest, jeśli się często chorowało lub rzucało w szkołę kamieniami.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry