JSW: Prezes spotkała się ze związkami. Jest ich 65

fot. JSW/M. Paszek

5 maja z inicjatywy prezes JSW S.A. Barbary Piontek odbyło się pierwsze w tak szerokim składzie spotkanie Zarządu JSW S.A. ze wszystkim organizacjami związkowymi działającymi w Spółce. Jest ich 65. Takie nowe spotkania, z pełną reprezentacją pracowników JSW S.A., będą odbywać się raz w miesiącu online, co zostało przyjęte z entuzjazmem i poparciem strony społecznej. Termin kolejnego wydarzenia strony ustaliły na 7 czerwca.

Tematami spotkania ze stroną społeczną były:

  • Informacja o 10-letnim okresie gwarancji zatrudnienia dla wszystkich pracowników JSW S.A.
  • Omówienie przesłanego przez Reprezentatywne Organizacje Związkowe Porozumienia z roku 2020 i jego następstw dla kondycji Spółki
  • Wdrożenie Uchwałą Zarządu wzrostu stawek płac zasadniczych o 3,4% od 1 lipca 2021 r.
  • Propozycja realizacji stałych rozwiązań w zakresie polityki płacowej w kolejnych latach działalności Spółki – racjonalizacja procesu biorąca pod uwagę kondycję finansową Spółki

Zarząd JSW S.A. wspólnie i każdy z członków Zarządu osobno, ponownie wyrazili gotowość do dialogu społecznego i podkreślili jego rolę. Uruchomiony został także specjalny adres e-mail, a prezesi zadeklarowali wyznaczenie w swoich terminarzach stałych tak zwanych dni otwartych drzwi dla strony społecznej i wszystkich pracowników Spółki. (źródło: JSW)

  1. I jak zwykle u Polaków szklanka do połowy pusta, zamiast do połowy pełna :-). A ja czytając tę informację myślę, że to super, że Pani Prezes robi takie spotkanie, może chce usłyszeć co się dzieje w zwykłym świecie pracowników poprzez przedstawicieli pracowników. Może kilku mądrych jednak się w tych związkach znajdzie. Przecież jak okręt pójdzie na dno to oni razem z nim. Patrząc na wybór nowej Pani Prezes napływał sceptycyzm, ale widzę, że faktycznie coś robi i działa. Polaków jednak trudno zadowolić, ciągle to syczenie jak u węża :-), A może więcej uśmiechu, którego tak bardzo potrzebujemy w tych czasach.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry