JSW: Tutaj panie ciężko pracują!

Niespełna 10 procent wszystkich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej stanowią kobiety. Nikogo nie dziwi, że najczęściej wykonują obowiązki administracyjno-biurowe, ale są też panie, które spełniają się w dozorze, zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią.

fot. JSW

JSW to jeden z największych pracodawców na południu Polski. Obecnie w Spółce pracują 22 303 osoby, wśród nich 2 114 to kobiety, co stanowi 9,48 procent wszystkich pracowników. Najwięcej jest ich na stanowiskach administracyjno-biurowych, gdzie stanowią aż 89,5 procent zatrudnionych.

W dozorze technicznym na powierzchni spełnia się ponad połowa pań – w sumie jest ich 560. Najmniej kobiet – bo tylko 56 – pracuje w dozorze pod ziemią. Co oznacza, że we wszystkich kopalniach JSW stanowią niespełna 2 procent pracowników. To między innymi miernicy, geodeci czy inspektorzy. Duża grupa kobiet wykonuje też ciężką, fizyczną pracę. Duży stopień feminizacji występuje na powierzchni, gdzie udział kobiet w pracach fizycznych to już ponad 30,5 procent, czyli aż 680 pań. (źródło: JSW)

 1. Ja nie składam życzeń bo uwązam że to komunistyczne święto i jakoś nawet nigdy nie składałem ale moje panie nawet się nie skarżą

  1. Albo halloween, to na pewno nie jest komunistyczne.
   Osobiście nie musze mieć specjalne święto raz w roku, żeby „swoim” Paniom kupić kwiatka. To normalny odruch, nie nakaz przez komunistów.

 2. Siedzą i w stołki pierdzą na biurach koplnianych połowę bym zwolnił a my na dole na nich robimy wiadomo że większośc w biurach to kobity bo dla chłopa taka praca przewracania tych papierów w kółko to samo to chyba jakoś odmóżdża.

  1. Dołowy, już sama nazwa świadczy o odmóżdżenia tego czegoś co powinno być w głowie tego osobnika, szanowne Panie, wszystkiego najlepszego.

  2. dolowy,a ilu was tam na dole tak ciezko robi ha ha kazdy wie ze jakie 2 godzinki tam pracujecie a reszta to laba

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry