JSW: Umowa korzystna dla wszystkich stron

„Podpisaliśmy, już po raz piąty, umowę o współpracy z Powiatem Rybnickim i Zespołem Szkół w Czerwionce-Leszczynach. To jasny sygnał dla młodzieży, że może ona wiązać swoją przyszłość zawodową z Jastrzębską Spółką Węglową jako firmą rozwojową. Do tego jednak potrzebna jest wykwalifikowana kadra, a wierzę, że taka współpraca zapewni naszej Spółce doskonałych fachowców” – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa Zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

fot. JSW/T. Siemieniec

W ramach porozumienia JSW zapewni uczniom możliwość odbycia praktyk zawodowych. To szansa dla młodzieży na dobre przygotowanie zawodowe oraz zdobycie doświadczeń w trudnej pracy górniczej.

„Po zakończeniu tego roku szkolnego, pierwszy rocznik uczniów, którzy ukończyli Technikum i Szkołę Branżową, będzie mógł także skorzystać z gwarancji zatrudnienia w kopalniach JSW” – mówi Natalia Kuś, dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

„Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się zawody elektryk i technik elektryk ze względu na szerokie możliwości zatrudnienia i wielkie zapotrzebowanie, które notuje ta branża” – dodaje dyrektor szkoły.

Podpisana umowa jest korzystna dla wszystkich stron. Rybnicki wicestarosta Marek Profaska stwierdził, że współpraca z JSW pozwala na rozwój zarówno uczniów, jak i szkoły. Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach prowadzi kształcenie na wielu kierunkach, w tym między innymi w technikum w zawodach: technik elektryk o specjalności urządzenia i instalacje górnicze oraz technik górnictwa podziemnego. Natomiast w Branżowej Szkole I Stopnia uczniowie kształcą się w zawodach: elektryk o specjalności urządzenia i instalacje górnicze oraz górnik eksploatacji podziemnej.

Umowa została podpisana przez Artura Wojtków, zastępcę prezesa Zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej, Natalię Kuś – dyrektora Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach oraz zarząd powiatu rybnickiego: starostę Damiana Mrowca i jego zastępcę Marka Profaskę. (źródło: JSW)

Wpisy na temat “JSW: Umowa korzystna dla wszystkich stron”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry