Koka na olimpijskim podium!

Ekipa Klubu Judo Koka zanotowała znakomity występ podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo. Podopieczni Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego przywieźli z Łodzi dwa brązowe medale, które stały się udziałem Kingi Nowak (48 kg) i Łukasza Sojaka (90 kg). Olimpijskie podium jest równoznaczne z medalem mistrzostw Polski juniorów młodszych!

Rywalizująca w kategorii do 48 kg Kinga Nowak rozpoczęła zmagania od pokonania Natalii Galickiej (Judo Wolbrom), po czym w pojedynku o finał musiała uznać wyższość późniejszej złotej medalistki Kingi Chmielewskiej (Czarni Bytom). W rezultacie tej porażki jastrzębiance pozostała walka o brąz, którą w starciu z Marią Jakóbczyk (Kuma Judo Warszawa) rozstrzygnęła na swoją korzyść.

Sukces koleżanki powtórzył w jednej z najcięższych kategorii wagowych będący ostatnio w świetnej formie Łukasz Sojak. W zmaganiach tytanów do 90 kg Sojak odniósł trzy zwycięstwa i tylko raz zszedł z maty pokonany. W turnieju głównym zawodnik KJ Koka pokonał Dawida Łobodę (Start Radom) i Mateusza Oleksego (Czarni Bytom), a następnie w półfinale poniósł jedyną porażkę z Damianem Kubiakiem (Akademia Judo Poznań). Ta przegrana oznaczała konieczność rywalizacji w „finale” repasaży, w których jastrzębianin odprawił kolejnego poznaniaka Oleksija Lesniaka. Warto uzupełnić, że Sojak osiągnął mistrzowskie podium mimo kontuzji stopy.

Trzecim z naszych zawodników, który wystąpił w Łodzi, był Bartosz Moćkun, któremu w mocno obsadzonej kategorii do 81 kg zabrakło nieco szczęścia w pierwszej walce z Bartoszem Arkuszewskim (Arcus Warszawa).

Należy dodać, że sam udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to wielki sukces, poprzedzony przebiciem się przez eliminacyjne sito.

Źródło: Facebook / KJ Koka, PZJudo

Wpisy na temat “Koka na olimpijskim podium!”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry