Karatecy wrzucili szóstkę w Nysie

Medalowa ekipa JKKK Kumite w Nysie; fot. Oskar Kozieł

Ekipa Jastrzębskiego Klubu Karate Kyokushin Kumite ma za sobą pierwszy mocny start po „przerwie na koronawirusa”. W miniony weekend nasi karatecy walczyli w Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego w Nysie, zdobywając drużynowo drugie miejsce. Podopieczni shihana Janusza Piórkowskiego wywalczyli na Opolszczyźnie czternaście medali, w tym sześć złotych.

Podwójne złoto w tej imprezie zapisał na swoje konto jeden z naszych najbardziej utalentowanych i utytułowanych zawodników młodego pokolenia Oskar Kozieł, który triumfował w swojej kategorii wiekowej zarówno w zmaganiach kumite, jak i kata. Jastrzębianie nie mieli sobie równych także w rywalizacji masters wśród najsilniejszych mężczyzn, gdzie w kumite zwyciężyli Łukasz Janczukowicz i Tomasz Kaperczak. Piąte i szóste złoto do dorobku JKKK Kumite dołożyli w „walkach z cieniem” kata Justyna Brzuska i Jakub Gurgul.

Pozostałe osiem medali w Nysie dla jastrzębskiego karate to, po równo, cztery srebra i cztery brązy. Za ich sprawą do grona naszych multimedalistów dołączyli Justyna Brzuska (srebro w kumite), Jakub Gurgul (brąz w kumite) i Marta Nalewajek (srebro w kata i brąz w kumite). Na podium stawali także: Nikola Tysz (srebro w kumite), Jakub Satława (srebro w kumite), Filip Osóbka (brąz w kumite) i Paweł Oślizło (brąz w kata).

Źródło: Facebook / Żaklin Chełstowska

Wpisy na temat “Karatecy wrzucili szóstkę w Nysie”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry