„Kaska” z Unii na… fotopułapki i kamery

30 czerwca zakończyła się realizacja kluczowych zadań w ramach wspólnego polsko-czeskiego projektu „Bezpieczeństwo bez granic – projekt współpracy Straży Miejskich z Jastrzębia-Zdroju, Karwiny i Hawierzowa”.

Uzyskane przez poszczególnych beneficjentów kwoty pozwoliły na doposażenie Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju w zestaw kamer nasobnych (wraz z oprzyrządowaniem i oprogramowaniem) oraz bezprzewodową kamerę stanowiącą przenośne uzupełnienie systemu monitoringu wizyjnego miasta. Z kolei strona czeska zakupiła w ramach projektu system fotopułapek (Městská Policie Karviná) oraz laserową strzelnicę treningową (Městská Policie Havířov).

Pierwotny okres realizacji rzeczowej projektu, określony w czasokresie od 2 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020 roku, został z uwagi na panującą po obu stronach granicy sytuację związaną z pandemią przesunięty na koniec czerwca 2021 roku. Sytuacja związana z obostrzeniami sanitarnymi uniemożliwiła także realizację kluczowego działania podsumowującego projekt, a polegającego na wspólnym warsztacie przedstawicieli poszczególnych stron z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Rozwiązanie problemu stanowił zatem przeprowadzony w formie zdalnej moduł, w ramach którego poszczególni uczestnicy projektu omówili całokształt realizowanych przez siebie działań. (źródło: SM Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry