Kiedy zakwitną kasztany?

Kiedy zakwitną kasztany? No właśnie, kiedy? Mimo że pogoda w tym roku jest szczególnie kapryśna, właśnie rozpoczął się maturalny „maraton”, także w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie do egzaminów maturalnych przystąpić może 684 osób (wśród nich 579 abiturientów szkół publicznych i 105 niepublicznych). Na dobry początek egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym z „Lalką” i „Ziemią obiecaną” w rolach głównych.

Jak przekazali nam jastrzębscy maturzyści, przygotowania do tegorocznego egzaminu różniły się zasadniczo od praktyki poprzednich lat. Okazuje się bowiem – tutaj młodzi ludzie byli zgodni – że pandemia, w efekcie nauka w trybie online wymusiły na nich repertuar określonych zachowań czy nawyków. Jednym słowem – przygotowania do matury w tym roku wymagały jeszcze większego samozaparcia, samodyscypliny i samodzielnej pracy.

Przypomnijmy, że matura 2021 odbywa się w reżimie sanitarnym. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami Covid-19. Zasada ta obowiązuje zdających, nauczycieli, egzaminatorów, obserwatorów, pracowników szkoły i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu. Na maturę może przyjść także osoba, która przechorowała COVID-19 i jest ozdrowieńcem oraz osoba zaszczepiona przeciwko COVID-19, nawet jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji bądź osobą na kwarantannie.

Jak wynika z dokładnego kalendarza matur, na początku egzaminacyjnego maratonu abiturienci będą zdawać przedmioty obowiązkowe: język polski, matematykę i język angielski. Następnie mogą, ale nie muszą, przystąpić do matury z przedmiotów dodatkowych. Nie jest obowiązkowa także część ustna egzaminów.

Wpisy na temat “Kiedy zakwitną kasztany?”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry