Kilometry dla Jastrzębia

Już we wrześniu nasze miasto znajdzie się w gronie prawie 40 miejscowości, które ponownie zawalczą o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Ponad 1,2 mln kilometrów „nakręcili” rowerzyści z całej Polski podczas ubiegłorocznej edycji.

– To zabawa, która na fali wciąż rosnącej popularności turystyki rowerowej pozwala skutecznie propagować zdrowy styl życia. Ruch jako aktywna forma spędzania wolnego czasu to prezent, z którego ucieszy się nasze ciało i umysł – powiedziała Anna Hetman, prezydent miasta

Co ważne, zliczane kilometry nie muszą być przejechane w obrębie miasta, dlatego np. pokonanie całej pętli Żelaznego Szlaku Rowerowego przebiegającej częściowo w Czechach również zostanie zaliczone. Tak jak kilometry przejechane w każdym miejscu świata z dostępem do Internetu.Jak przyłączyć się do zabawy? Wystarczy pobrać na telefon aplikację „Rowerowa Stolica Polski” ze sklepu AppStore lub Google Play, a następnie z listy miejscowości wybrać Jastrzębie-Zdrój. W ramach jednego miasta można również tworzyć osobne grupy, które pozwalają na toczenie rywalizacji np. między szkołami lub zakładami pracy. 

– Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia – zachęcają organizatorzy

Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto otrzyma także tzw. „mapę ciepła”, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. To z pewnością ułatwi w przyszłości odpowiednie planowanie nowych ścieżek rowerowych czy małej infrastruktury rowerowej w mieście.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

piątek, 14 sie 2020, Urząd Miejski w Jastrzębiu-Zdroju

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry