Koka czwartą siłą Pucharu Polski

Fot. Facebook / KJ Koka Jastrzębie

Klub Judo Koka ma za sobą pierwsze oficjalne zawody Pucharu Polski po okresie tzw. kwarantanny narodowej. W miniony weekend podopieczni trenerów Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego rywalizowali w Opolu, skąd przywieźli dwa medale. Złoto przypadło Karinie Grzywacz (44 kg), natomiast srebro – Oliwii Onysk (48 kg). Dorobek ten pozwolił naszej ekipie na zdobycie czwartego miejsca w klasyfikacji medalowej, za Wybrzeżem Gdańsk, Juvenią Wrocław i UKJ Ryś Warszawa.

W przypadku Kariny Grzywacz pierwsze miejsce nie było (niestety) efektem znakomitej postawy na macie, ale braku konkurentek w tej najlżejszej kategorii wagowej. Tym samym znacznie trudniejszą drogę do swojego srebra miała Oliwia Onysk, która w zmaganiach do 44 kg rozpoczęła od wolnego losu w 1/8 finału, po czym w ćwierćfinale pewnie pokonała Katarzynę Gołojuch (Judo Wolbrom). W strefie medalowej jastrzębianka poszła za ciosem, eliminując Nadę Alwaqedi (Truso Elbląg). Sposób na naszą judoczkę znalazła dopiero w finale Zuzanna Woźniak (Yuko Józefów). Dodajmy, iż dla Onysk był to pierwszy juniorski start w karierze.

Obok naszych medalistek w Opolu walczyli także: Maciej Matyja, Dominik Orszulik i Mateusz Błacha, którzy wystartowali w bardzo mocno obsadzonej kategorii do 73 kg. Spośród nich najlepiej spisał się Maciej Matyja, awansując do 1/8 finału. Tu nasz zawodnik musiał uznać wyższość Jakuba Witkowskiego z Legii Warszawa, który w dalszej części turnieju zabłysnął w repasażach i ostatecznie zdobył brązowy medal.

Źródła: Facebook / KJ Koka, pzjudo.pl

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry