Wielkopolskie triumfy judoków

Albina Krogul z mistrzostwem Polski amatorek (fot. KJ Koka)

Ekipa Klubu Judo Koka walczyła w miniony weekend nie tylko w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zamościu, ale także w Luboniu pod Poznaniem. Podopieczni Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego rywalizowali w dwóch zorganizowanym w tym mieście imprezach. Starsza grupa wzięła udział w Mistrzostwach Polski Weteranów i Amatorów, natomiast młodsza – w Memoriale im. Jigoro Kano. Wielkopolską wyprawę jastrzębianie zakończyli z dwoma złotymi medalami.

W Mistrzostwach Polski Weteranów i Amatorów Kokę reprezentowali Albina Krogul i Mariusz Kwiotek, na co dzień trenujący w grupie masters u Rafała Mączyńskiego. Albina Krogul znakomicie zaprezentowała się w zmaganiach amatorek, zdobywając pierwszy ze wspomnianych złotych medali. Ta sztuka nie udała się natomiast Mariuszowi Kwiotkowi, który zakończył turniej na trzech pojedynkach.

Z kolei młodzież Klubu Judo Koka wzięła udział w Memoriale im. Jigoro Kano. Koka wystawiła do walki kwartet zawodniczek, spośród których wszystkie stanęły na podium. Złoto w kategorii do 52 kg zdobyła Judyta Góra, zaś srebro w kategorii do 48 kg dołożyła Kinga Nowak. Pozostałe dwa krążki to brązowe stopnie podium Anny Kutyły (48 kg) i Alicji Lady (57 kg).

Źródło: Facebook / Klub Judo Koka

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry