Kolarze przejęli OWN we władanie

Piotr Brzózka na trasie Rowerowej Petardy 2020

W sobotę w okolicy Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego odbyła się kolejna edycja Rowerowej Petardy, czyli organizowanych przez MTB Pressing Team Ogólnopolskich Zawodów XCO w kolarstwie górskim. W rywalizacji na wielokrotne pokonywanej liczącej 3,5 km leśno-przełajowo-błotnej pętli w najbardziej prestiżowej rywalizacji elity mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Brzózka (JBG-2 Cryospace), który pokonał 21 km w czasie 1:06:20.

W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: Emilia Bindacz z UKS Feniks Rydułtowy (żakinie), Jan Wieczorek z Viktorii Rybnik (żacy), Zofia Bluszcz z Viktorii (młodziczki), Tadeusz Bluszcz z Viktorii (młodzicy), Tatiana Gromada z Aluminium BT (juniorki młodsze), Beniamin Dąbrowski z Aluminium BT (juniorzy młodsi), Emilia Ryszka z GK Gliwice (juniorki), Mikołaj Pricop z Victorii (juniorzy), Wioleta Brzeziok z Liv Feniks (elita kobiet), Piotr Brzózka z JBG-2 Cryospace (elita mężczyzn), Sławomira Gajdzik z SK Mikołów (masters kobiet), Remigiusz Ciok z Bielska-Białej (masters 1 mężczyzn) i Jacek Brzózka z JBG-2 (masters 2 mężczyzn).

Spośród naszych zawodników najbliżej medalu był Andrzej Piotrowski (Tomazi Bike), który wywalczył czwartą lokatę w kategorii wiekowej najbardziej doświadczonych weteranów (masters 2). Piotrowski pokonał 17,5 km w czasie 1:03:59. Z kolei w zmaganiach mocno obsadzonej elity jako 10. imprezę ukończył jego klubowy kolega, gołkowiczanin Piotr Cyroń (Tomazi), natomiast spośród mieszkańców naszego miasta 12. lokatę zajął Piotr Klimecki.

Galeria zdjęć >>>

Pełne wyniki >>>

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry