Koncert Pedagogów

Zgodnie z wieloletnią tradycją społeczność Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju zaprosiła swoich przyjaciół na Koncert Pedagogów. Tu dają próbkę swojej wirtuozerii nauczyciele Szkoły. Każdy z nich wielokrotnie koncertował w kraju i zagranicą. W tamtym roku taki koncert nie odbył się z powodu pandemii, a ponieważ  i w tym obowiązują nadal obostrzenia sanitarne, to i zaproszeń musiało być mniej niż zwykle. Niemniej, ci co mogli przybyć, zdecydowanie wyszli na swoje.

A było czego posłuchać. Paweł Saligman zaprezentował na organach utwory Wiedermanai i Vierna, Marcin Szreter w towarzystwie swojej uczenncy Viktorii Matuszek odegrali sonatę Mozarta na dwa fagoty. Andrzej Otremba dał popis wirtuozerii gitary, prezentując utwory Bacha i Schneidera, pianistka Edyta Suchanek oczarowała Sonatą HAFIS Mariana Sowy, a Krzysztof Durłow przy fortepianowym akompaniamencie Pawła Saligmana znakomicie przypomniał na skrzypcach między innymi tematy filmowe ze „Skrzypka na dachu” i „Listy Schindlera”. W  końcu Adam Osadzin wydobył z wibrafonu dźwięki Three Time Bluesa Wolfanga Schluttera, a wirtuozerią fortepianu i mocnym uderzeniem popisał się Jakub Stachura w utworach Chopina i Paderewskiego. Całość z gracją poprowadziła pani Łucja Siedlik.

Na zakończenie tego szczególnego koncertu dyrektor Szkoły Gabriela Jaworska przypomniała, że wpisuje się on w obchody jubileuszu XXX-lecia PSM, którego apogeum będzie miało miejsce w październiku tego roku, połączone z otwarciem nowej Sali Koncertowej.

„Po wielu miesiącach przerwy covidovej to była prawdziwa uczta duchowa, dla odprężenia i pewnej refleksji. Bardzo mi się podobało i mam nadzieję, że takich koncertów będzie teraz więcej. Tego właśnie oczekujemy od naszych artystów ze Szkoły Muzycznej” – mówiła, również obecna na tym wydarzeniu muzycznym, prezydent Anna Hetman.

Wpisy na temat “Koncert Pedagogów”

  1. Pingback: W mediach o nas – PSM Jastrzebie

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry