Kościoły dopasowały się…

fot. Parafia pw. św. Brata Alberta przy ul. Wielkopolskiej

Nie wiemy, czy wszystkie, ale część jastrzębskich kościołów dopasowała się do panujących obostrzeń sanitarnych, o czym mogliśmy przekonać się w ostatnią niedzielę, czyli 28 marca. I tak w parafii pw. św. Brata Alberta przy ulicy Wielkopolskiej – za zewnątrz, pod kościołem – wystawiono krzesła, aby wierni mogli uczestniczyć w nabożeństwie, ale niekoniecznie „w murach” samej świątyni. Podobne rozwiązania – choćby w jednym z kościołów na osiedlu Barbary – polegały na odpowiednim nagłośnieniu mszy świętej, co także miało zachęcić do pozostania na zewnątrz.

Co czeka nas w najbliższym tygodniu?

„Zaniechamy urządzania procesji rezurekcyjnej, ze względu na trudności w zachowaniu dystansu między wiernymi, którego domagają się wymogi sanitarne. Z tych samych względów nie organizujemy tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Należy natomiast zachęcić wiernych, aby przed śniadaniem wielkanocnym, spożywanym w rodzinnej wspólnocie, uczestniczyli w uroczystym błogosławieństwie, które poprowadzi ojciec rodziny lub inna osoba. Tekst błogosławieństwa należy umieścić na stronie internetowej parafii lub w drukowanej formie wyłożyć w kościołach” – czytamy na stronie archidiecezji katowickiej.

  1. LUDZIE opamiętajcie się wreszcie.Przestańcie już pluć na kościoły.Widzisz tłok to nie wchodz.Jesli nie chodzisz do kościoła to dlaczego zabierasz głos. Pozwólcie każdemu wierzyć w co chce.Nie wierzysz w nic to twoja sprawa.Skończcie już bo to nie tylko jest przykre ale niebezpieczne.DLA KATOLIKÓW ROZPOCZĄŁ SIĘ WIELKI TYDZIEŃ,CZAS REFLEKSJI I SKUPIENIA.POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

  2. Ludzie opamiętajcie się…..już całkowicie się Wam w d..uxxp/skxxach poprzewracało z dobrobytu??
    Czemu przeszkadza Wam w co kto wierzy ?? Zajmijcie się swoimi osobami.
    Plujecie na wszystkich i wszystko, a sami robicie syf w koło siebie.
    Ile to już cywilizacji upadło w podobny sposób ?? Historia niczego nie uczy tych laików ??

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry