„Królowa” wraca do życia

Fot. TL Athletics Jastrzębie

Kwartet reprezentantów TL Athletics Jastrzębie wziął udział w Ogólnopolskim Mityngu Otwarcia Sezonu, który odbył się w minioną sobotę w Częstochowie. Na bieżni pod Jasną Górą zaprezentowali się Nikola Michalak, Łukasz Urbanek, Piotr Wala i Kamil Przybyła. Jastrzębscy adepci „królowej sportu”, a zarazem podopieczni trenera Jakuba Staśkiewicza, spisali się co najmniej przyzwoicie.

Nikola Michalak wystartowała w biegu na dystansach 100 m (czas 13.82 s) i 300 m (czas 45.95 s), finiszując na pozycjach nr 14 i nr 19. Dodajmy, że rezultat uzyskany na „setkę” okazał się jej rekordem życiowym.

Również na dystansie 100 m walczył as TL Athletics z Kończyc, czyli Łukasz Urbanek. Urodzony w 2003 roku sprinter pokonał „setkę” z wynikiem 11.32 s, który był drugim rezultatem w tej konkurencji. Nasz reprezentant musiał uznać wyższość jedynie Igora Sadowskiego (Wawel Kraków). Jak informuje trener Staśkiewicz, wynik ten jest najlepszym osiągnięciem zawodnika w karierze jeśli chodzi o otwarcia sezonu.

Pozostali dwaj reprezentanci TL Athletics zmierzyli się z dłuższymi dystansami. Piotr Wala rywalizował w biegu na 600 m, osiągając 1:34.06, który okazał się być dziewiątym czasem konkurencji, a zarazem jego rekordem życiowym. Ponadto nieźle spisał się też Kamil Przybyła, który z wynikiem 2:41.02 wygrał swój bieg (drugi z trzech) w ramach zmagań na 1000 m i zarazem zajął szóstą pozycję w zmaganiach.

Źródło: TL Athletics Jastrzębie, Śląska Lekkoatletyka

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry