Łapówka dla policjanta. „Bądź pan człowiekiem!”

fot. pixabay

W miniony weekend policjanci podczas dokonywania kontroli prędkości w rejonie ulicy Mikołowskiej w pobliskich Żorach zauważyli poruszający się zbyt szybko pojazd. Kiedy zmierzyli jego prędkość, okazało się, że przy ograniczeniu do 40 km/h, jedzie mając na liczniku blisko 80 km/h.

Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli i poinformowali, że w związku z popełnionym wykroczeniem nakładają na niego 200-złotowy mandat oraz 6 punktów karnych. Ten jednak zaczął ich prosić, aby podarowali mu i zakończyli kontrolę drogową w inny sposób.

Pomimo tego, że jeden z policjantów kilkukrotnie pouczał kierowcę, iż jego zachowanie jest niezgodne z prawem i ma prawo do wybrania drogi sądowej, ten cały czas próbował „uprosić” funkcjonariusza o odstąpienie od czynności. W pewnym momencie, uprzednio oświadczając, że jednak przyjmie mandat i zapłaci na miejscu za pomocą karty, sięgnął do portfela, wyjął banknoty o wartości 200 złotych i włożył do wewnętrznego schowka w drzwiach radiowozu.

41-letni mieszkaniec Katowic został zatrzymany, o czym powiadomiono prokuratora. Za wręczenie korzyści majątkowej grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. (źródło: KMP Żory)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry