Nie zagracie aż do 18 kwietnia…

Minister zdrowia Niedzielski zapowiedział przedłużenie obostrzeń związanych z tzw. lockdownem aż do niedzieli, 18 kwietnia włącznie. Nie ma jeszcze wprawdzie oficjalnego rozporządzenia w tej sprawie (konferencje prasowe członków rządu nie są źródłem prawa w Polsce), ale podobną informację podało już Ministerstwo Zdrowia.

Oznacza to, że dzieci, młodzież oraz sportowcy-amatorzy nie zagrają ani w najbliższy, ani w kolejny weekend. Już przełożono kilka kolejnych imprez młodzieżowych rangi ogólnopolskiej i regionalnej, a ponadto coraz mniej prawdopodobne staje się dokończenie turniejów hokeja na lodzie, które zostały przerwane niespełna dwa tygodnie temu. Wiele lodowisk jest bowiem właśnie rozmrażanych i tym samym Polski Związek Hokeja na Lodzie będzie przypuszczalnie zmuszony do rozdziału medali przy zielonym stoliku.

Dodajmy, że przedłużenie lockdownu powoduje, iż do gry nie powrócą na razie także piłkarze niższych lig (Granica Ruptawa, Żar Szeroka, Zryw Bzie) oraz uczestnicy zmagań młodzieżowych.

Sport – działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jak widzimy powyżej, na szczęście w mocy pozostawiono możliwość gry i treningów zawodowców, a zatem siatkarze Jastrzębskiego Węgla będą mogli zagrać w finale PlusLigi, zaś piłkarze GieKSy – kontynuować walkę o utrzymanie w Fortuna I Lidze.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry