„Ludzie powinni doceniać to, co mają”

Agnieszka Cebula to kolejna osoba, która dołączyła do grona mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, którzy ukończyli „magiczne” 100 lat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Urodzona w naszym mieście pani Agnieszka pracowała jako pomoc w szkole. Tutaj wraz z mężem wybudowali dom, wspólnie prowadzili również gospodarstwo. Przez większość życia kobieta zajmowała się dziećmi, wychowała cztery córki. Od zawsze jej pasją były książki, to zainteresowanie rozwija do dziś. Jubilatka uwielbia też kwiaty, kilka lat temu to właśnie pielęgnowanie ogrodu sprawiało jej najwięcej radości.

„Żyje mi się bardzo dobrze, zawsze mogę liczyć na bliskich. Nie mam już tyle energii, co kiedyś, ale szczęśliwie doczekałam się dziewięciu wnuków, piętnastu prawnuków i jednego praprawnuka. Mój przepis na długie życie? Przede wszystkim dobry kontakt z rodziną, dużo uśmiechu i pozytywne nastawienie do życia” – podkreśla Agnieszka Cebula.

Solenizantka jest bardzo towarzyską osobą, chętnie dzieli się opowieściami z dawnych lat, a także udziela wskazówek. Jaka jest jej rada dla młodszego pokolenia?

„Młodzi ludzie powinni doceniać to, co mają. Współczesny świat daje wiele możliwości, ale do wszystkiego trzeba podchodzić rozważnie, dziś łatwo można się w tym wszystkim pogubić. Należy pamiętać też o dobrych relacjach z ludźmi. Kiedy możemy polegać na sobie wzajemnie, życie staje się bardziej kolorowe” – konkluduje mieszkanka Jastrzębia-Zdroju.

Jubilatce życzmy przede wszystkim dużo zdrowia oraz nieustającej pogody ducha! (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “„Ludzie powinni doceniać to, co mają””

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry