Mamy jastrzębianina w Tokio!

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor; fot. kantorlosiak.pl
Bartosz Łosiak i Piotr Kantor; fot. kantorlosiak.p

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju siatkarz plażowy Bartosz Łosiak wystąpi wraz z sosnowiczaninem Piotrem Kantorem w Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio, które ruszą w drugiej połowie lipca. Dla wychowanka KS Jastrzębie-Borynia, który pierwsze plażowe szlify zdobywał na boiskach OWN i w Zdroju, będzie to druga olimpijska szansa w karierze.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor jeszcze kilka lat temu regularnie punktowali w światowej czołówce, ale plaga kontuzji przeszkodziła im w utrzymaniu się wśród ścisłej elity. Teraz jastrzębsko-sosnowiecki duet wraca do wysokiej formy, czego dowodem był zeszłotygodniowy triumf w czterogwiazdkowym turnieju FIVB World Tour w Soczi. Jak przypomina Polski Związek Piłki Siatkowej, Łosiak i Kantor czekali na powrót na podium cyklu World Tour aż trzy lata. Po triumfie w Rosji nasi siatkarze plażowi zagrali w turnieju w pobliskiej Ostrawie, gdzie dotarli do ćwierćfinału.

Awans do tej fazy imprezy w Czechach pozwolił Polakom na dopisanie do ogólnego rankingu ilości punktów potrzebnej do uzyskania kwalifikacji olimpijskiej oraz dołączenia do drugiej biało-czerwonej pary pewnej gry w Tokio – Grzegorza Fijałka i Michała Brysia.

Przypomnijmy, że Bartosz Łosiak i Piotr Kantor przed pięcioma laty zagrali w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, ale wówczas mimo wielkich apetytów zakończyli rywalizację na barażach o 1/8 finału.

Źródło: PZPS.pl.

Wpisy na temat “Mamy jastrzębianina w Tokio!”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry