Mamy mistrza w skoku w dal!

Dawid Wiśniewski; fot. TL Athletics
Dawid Wiśniewski ze złotym medalem

Ekipa TL Athletics Jastrzębie zakończyła udział w weekendowych Mistrzostwach Śląska w Gliwicach z dorobkiem czterech medali. Najcenniejszy z krążków dla jastrzębskiej lekkoatletyki wywalczył w skoku w dal juniorów U20 Dawid Wiśniewski, który zanotował rezultat 6.19 m. Dodajmy, że ten „złoty” wynik jest jego nowym rekordem życiowym. Trzy pozostałe lokaty na podium były dziełami Kamila Przybyły i Łukasza Urbanka.

Kamil Przybyła błysnął formą w rywalizacji juniorów młodszych U18, zdobywając srebro w biegu na 800 m (czas 2:00.91; rekord życiowy) oraz brąz na 400 m (51.16). Z kolei Łukasz Urbanek świetnie spisał się na swojej koronnej „setce” w kategorii U20, stając na wicemistrzowskim stopniu podium z wynikiem 11.16 s. Lepszy od zawodnika z Kończyc był jedynie Wiktor Cygan z AZS AWF Katowice (11.01 s). Dodajmy, że Urbanek był także blisko brązu na dystansie 200 m, gdzie do medalu zabrakło mu ułamków sekundy.

Obok naszych medalistów ekipę trenerów Jakuba Staśkiewicza i Krystiana Ciemały reprezentowali także: Nikola Michalak (najlepszy wynik to 7. miejsce i rekord życiowy w biegu na 400 m juniorek), Oliwia Rygiel (14. lokata i życiówka na 200 m U20) oraz Piotr Wala (9. pozycja na 800 m U18).

Źródła: Facebook / TL Athletics, Śląska Lekkoatletyka

Wpisy na temat “Mamy mistrza w skoku w dal!”

  1. Gratulacje Dawid !!!

    Szkoda tylko , że takie dyscypliny sportu są pomijane w Jastrzębiu przez nasze ,,władze,,.
    W tym roku na lekkoatletykę nie zostało przekazane zupełnie nic…..

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry