Mężczyźni częściej popełniają samobójstwa. Dlaczego?!

Wyjątek z jastrzębskiej kroniki kryminalnej. Fajna praca, niezła kasa, żona, dziecko… Kiedy odcinali go z gałęzi, był już tylko pozycją w statystyce. Kolejnym numerkiem. Sygnaturą akt. Ludzie zachodzili w głowę. „Dlaczego?” – pytali. Zaczęło się wskazywanie winnych. Żona. Koledzy z pracy. Wszyscy dookoła. Ktoś powoływał się na prawo natury, przekonując, że słabsze jednostki same się wyeliminują. Ktoś inny ripostował: „To przez silne osobniki te słabsze nie mają siły żyć”. Poplątanie z pomieszaniem.

A co możemy wyczytać z policyjnych statystyk? Jak podaje KMP w Jastrzębiu-Zdroju, w 2019 roku w naszym mieście odnotowano ogółem 22 zamachy samobójcze (17 – mężczyźni, 5 – kobiety), w wyniku których śmierć poniosło 17 osób. W tym roku (dane obejmują okres do końca listopada 2020 roku – przyp. aut.) było ich „zaledwie” 10 (8 – mężczyźni, 2 – kobiety), zginęło 9 osób.

  1. jak dla mnie cześciej popełniają bo kobieta wszędzie znajdzie atencje i wsparcie a uczuć mężczyzn społeczeństwo nie szanuje traktuje je jak błahostke to dusi to w sobie i wkońcu nie wytrzymuje i skacze bo zwykle meżczyzna ma wiecej na głowie

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry