Miasto kupiło 1486 ton świeżego piasku

„1486 ton świeżego piasku trafia co roku do piaskownic i na place zabaw” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Trwa akcja wymiany piasku. Łącznie nowy piasek pojawi się w prawie 20 lokalizacjach na terenie Jastrzębiu-Zdroju – wszędzie tam, gdzie place zabaw nadzorowane są przez Jastrzębski Zakład Komunalny.

„Na placach zabaw piasek wymienia się co roku, natomiast w miejskich piaskownicach 3 razy w roku, ostatni raz w październiku. Wszystko po to, by dzieci mogły bawić się bezpiecznie” – zapewniają jastrzębscy urzędnicy.

Koszt 1486 ton piasku, który trafia we wszystkie te miejsca, to 49 tysięcy złotych rocznie. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. A dlaczego z moich pieniędzy jest sponsorowana wymiana starych kotłów na nowe ? dlaczego zakłada się fotowoltanikę na domkach z częściowym udziałem miasta ? ja w bloku tego nie potrzebuje.

  1. Od węgla precz. Wolę węgiel niż uran i gaz z Rosji ! Nie mówię o palecie gdzie będzie masowa wycinka drzew ! Szukają frajerów w UE !

 2. Ja dla swego dziecka piasek do piaskownicy kupuje za swoje pieniądze , a dlaczego z moich podatków U.M. funduje mieszczuchom piasek za darmo a za rok w zamian miasto podwyższa mi podatek od nieruchomości , jestem przeciw takim postępowaniem U.M.

  1. No niestety tak to już jest że my kupujemy sami a gorolom za nasze pieniądze a i tak są nie zadowoleni na wszystko – im po porostu się należy i basta – takie ich rozumowanie gorolskie.

   „Prawie 20 lokalizacji” „W miejskich 3 razy do roku podmieniają”
   Czyli jak by to nawet zawyżyć 20 piaskownic miejskich x3 w roku podmieniają 6t i więcej jak 6 ton nie ma w takiej piaskownicy a to i tak bardzo dużo. to daje nam na rok 360 ton.
   Czyli zaokrąglamy do pełnych 500 ton
   Gdzie się podzieje te 986 ton?

   1. Dżordż Lowerboj

    Nie interesuj się.

    Antka kobity szwagra współlokator pani naczelnik wiadomego wydziału musi przecież zarobić.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry