Miasto odmaluje pasy i postawi kosze

Dwie interpelacje i dwie „załatwione” sprawy dla mieszkańców.

„Kiedy w Jastrzębiu-Zdroju będą prowadzone prace pielęgnacyjne (zwiększające bezpieczeństwo), polegające na odmalowaniu (odświeżeniu) oznakowanych przejść dla pieszych?” – pyta radny Mirosław Kolb.

„Rozpoczęcie robót związanych ze wspomnianym oznakowaniem odbędzie się na początku lipca, to jest po zakończeniu remontów cząstkowych jezdni” – precyzuje prezydent Anna Hetman.

„W imieniu mieszkańców bloków 1,2,4,7,9,6,8,15 przy ulicy Krasickiego proszę o postawienie koszy na śmieci na działce Urzędu Miasta w okolicach torów kolejowych. Teren ten jest nagminnie zanieczyszczany. Postawienie koszty poprawi czystość terenu zielonego i chodników” – ocenia radna Małgorzata Filipowicz.

„Informuję, że miasto ustawi kosze uliczne na terenie administrowanym przez tutejszy Urząd do końca sierpnia” – odpowiada krótko wiceprezydent Roman Foksowicz.

Wpisy na temat “Miasto odmaluje pasy i postawi kosze”

 1. „„Rozpoczęcie robót związanych ze wspomnianym oznakowaniem odbędzie się na początku lipca, to jest po zakończeniu remontów cząstkowych jezdni” – precyzuje prezydent Anna Hetman.„

  Czy prezydentowa w bunkrze ma inny kalendarz? Mamy obecnie 20 lipca czyli srogo po połowie. A mieli zacząć od początku lipca!

 2. Ważniejsze pytanie brzmi: Kiedy miasto poprawi istniejące przejścia dla pieszych tak aby były zgodne z przepisami?
  Ciekawe czy jak dojdzie do tragedii na takim źle wykonanym przejściu i wystąpieniu z pozwem cywilnym do zarządcy drogi, to jakiś urzędnik się zastanowi nad: zrobieniem chodnika po obu stronach przejścia, usunięciem drzewa/żywopłotu zasłaniającego ludzi przed przejściem, zablokowaniem możliwości parkowania w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia (i niech urzędas nie tłumaczy się tym że nie ma miejsc parkingowych to ludzie muszą gdzieś parkować …. jak pewien „wiceprezio”).
  Co do trawy…. to jakoś po jednym wypadku na pszczyńskiej DAŁO SIE w kilka godzin wykosić wysoką trawę przy wyjazdach z bocznych dróg….. ale to już po fakcie.

 3. Inwestycja na pierwszą stroną, jak na tą upadającą osadę górniczą przystało. Dno i wodorosty. Żenada i żałosne.

 4. Noszzz kurde, nic nie róbcie w tym urzędowym bunkrze !!!!!
  Trawy nie kosić, pasów nie malować, koszy na śmieci nie stawiać, SRACZA w centrum miasta nie stawiać……..nauczycielka z PO zrobiła z miasta większą wiochę !!!!!!!. Jeszce kompostownik na obornik obok urzędu zrobić i będzie OK. Pro europejsko, pro ekologicznie.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry