Mieszkańcy osiedla zostaną bez biblioteki?

Czy Filia Nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju zostanie zlikwidowana? Dokładnie z takim pytaniem zwrócił się radny Mirosław Kolb w swojej interpelacji. Co padło w odpowiedzi?

fot. pixabay

„Likwidacja Filii Nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju podyktowana jest brakiem możliwości zapewnienia odpowiednich warunków lokalowych do prowadzenia działalności oraz optymalizacją wydatków bieżących w mieście. Dotychczas Filia Nr 3 korzystała z pomieszczeń w budynku położonym przy ul. Krakowskiej 38, stanowiącym jednocześnie siedzibę Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju. Utrzymanie tego stanu z uwagi na potrzeby Prokuratury nie jest dalej możliwe. W efekcie koniecznym stało się pozyskanie dla Filii nowej siedziby, przy jednoczesnym założeniu, iż pozostanie ona blisko dotychczasowej lokalizacji, tak by Filia mogła wypełniać nadal swe zadania na rzecz mieszkańców Osiedla Morcinka. Działania te, z powodu braku odpowiednich lokali użytkowych, nie przyniosły powodzenia” – ubolewa prezydent Anna Hetman.

„W tej sytuacji zdecydowano się rozważyć zasadność rezygnacji z dalszego prowadzenia Filii Nr 3 i w efekcie jej likwidację” – dowiadujemy się.

Na koniec prezydent Anna Hetman wskazuje na „niewielką odległość od dotychczasowej siedziby Filii Nr 3” – Biblioteki Głównej i Filii Biblioteki przy ulicy Turystycznej oraz Opolskiej.

  1. Przeciez do tej biblioteki chodzilo bardzo malo osob wiec po co to utrzymywac, filii jest mnostwo w naszym miescie.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry