Ministerstwo Sportu wyjaśnia…

Urzędnicy Ministerstwa Sportu poczuli się w obowiązku wyjaśnienia sportowcom-amatorom zasad obowiązujących w trakcie tzw. „kwarantanny narodowej”, która – jak wiadomo – jeszcze trochę potrwa. Za sprawą specjalnego komunikatu poinformowano, iż – poza znanymi regulacjami dotyczącymi zasłaniania ust i nosa – można bez obaw o mandat uprawiać sport poza obiektami sportowymi.

Z komunikatu Ministerstwa Sportu:

„Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 2316, 2353 i 2430 oraz z 2021 r. poz. 12) nie wprowadza ograniczeń w zakresie indywidualnego uprawnia sportu poza obiektami sportowymi (z zastrzeżeniem nie kolidowania z obostrzeniami wynikającymi z rozporządzenia Rady Ministrów – zakrywanie ust i nosa w miejscach objętych tym obowiązkiem lub nie przekraczania liczby 5 uczestników znajdujących się w tym samym miejscu).

Niniejsze rozporządzenie Rady Ministrów nie przewiduje również ograniczeń w zakresie alternatywnych rozwiązań uprawiania sportu (np. możliwości organizowania zajęć sportowych przy pomocy środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość – za pomocą środków masowego przekazu – sieć Internet, social media). Tego typu działalność prowadzona na odległość z zachowaniem ogólnych obostrzeń wyrażonych w przedmiotowym rozporządzeniu jest dopuszczalna”.

Pozostaje nam mieć nadzieję że nikt już nie wpadnie na pomysł karania samotnie trenujących biegaczy i kolarzy, jak to miało miejsce wiosną. Przypomnijmy zarazem, że z uwagi na obostrzenia praktycznie wszystkie zamknięte obiekty sportowe pozostają dostępne jedynie dla sportowców zawodowców oraz osób zrzeszonych w związkach sportowych.

Czytaj więcej [Ministerstwo Sportu] >>

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry