Mistrzowskie medale judoczek

Trener R. Mączyński z O. Kutyłą i K. Grzywacz; fot. Facebook / KJ Koka

Klub Judo Koka zakończył udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Warszawie z dorobkiem srebrnego i brązowego medalu. Na drugim stopniu podium prestiżowej rywalizacji krajowej elity stanęła Karina Grzywacz (44 kg), zaś na trzecim – Oliwia Kutyła (52 kg). Nie trzeba dodawać, że podium mistrzostw kraju to jeden z największych sukcesów naszych judoków w tym sezonie.

Karina Grzywacz zdobyła wicemistrzostwo Polski w najlżejszej kategorii wagowej kobiet (44 kg), przy czym trzeba odnotować, iż w tej rywalizacji wzięła udział jeszcze tylko jedna zawodniczka – Nada Alwaqedi z Truso Elbląg. Na trzy stoczone walki przeciwniczka jastrzębianki wygrała dwie i to ona sięgnęła po złoto.

Z tej perspektywy za co najmniej równie cenny należy uznać brązowy medal Oliwii Kutyły, która w kategorii do 52 kg stanęła na najniższym stopniu podium. Zawodniczka Koki po pokonaniu Aleksandry Polkowskiej (Kontra Mińsk Mazowiecki) musiała w ćwierćfinale uznać wyższość Aleksandry Szulc (Gwardia Koszalin), po czym w repasażach zwyciężyła Karolinę Mikę (Polonia Rybnik) i tym samym zdobyła brąz. Zmagania w tej kategorii wygrała Alicja Myśliwiec (AZS Opole).

Trzech pozostałych podopiecznych trenerów Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego oglądaliśmy w akcji w mocno obsadzonej kategorii juniorów do 73 kg, w której walczyło kilkudziesięciu zawodników. Wprawdzie już po pierwszych walkach z turniejem pożegnali się Dominik Orszulik i Mateusz Błacha, ale za to wiele emocji przyniósł nam start Macieja Matyi. Jastrzębianin stoczył cztery walki (bilans na remis 2:2), pokonując Krzysztofa Magdzińskiego (Samuraj Koszalin) i Grzegorza Chromika (Dwójka Tarnowskie Góry) oraz przegrywając z Michałem Kowalczykiem (Ryś Warszawa) i Jakubem Witkowskim (Legia Warszawa), którzy potem zdobyli odpowiednio złoto i brąz. Ostatecznie Matyja zakończył zmagania tuż za czołową ósemką.

Na koniec warto dodać, że Mistrzostwa Polski w Warszawie zakończyliśmy z jeszcze jednym jastrzębskim medalem, który w kategorii do 48 kg wywalczyła Oliwia Onysk. Obecnie reprezentująca barwy AZS AWF Katowice wychowanka Koki wygrała w turnieju dwie walki i musiała jedynie uznać wyższość złotej medalistki Zuzanny Woźniak (Yuko Józefów), która pokonała jastrzębiankę w półfinale.

Źródła: Facebook / KJ Koka Jastrzębie, PZJudo

Wpisy na temat “Mistrzowskie medale judoczek”