Mogą rodzić w jastrzębskim szpitalu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że Oddziały Położniczy, Neonatologiczny oraz Intensywnej Terapii Dziecięcej będą funkcjonowały jak dotychczas.

fot. WSS Nr 2

„W praktyce oznacza to, że Oddział Położniczy będzie przyjmował do porodu oraz do diagnostyki patologii ciąży pacjentki zdrowe – nie covidowe. Panie oczekujące dziecka mogą urodzić w naszym szpitalu, możliwe są również porody rodzinne na dotychczasowych zasadach. Ze względów bezpieczeństwa zostało wyznaczone osobne wejście do szpitala. Prosimy, aby panie w ciąży kierowały się do wejścia głównego. Część ginekologiczna Oddziału, zajmująca się między innymi leczeniem chorób narządu rodnego, przyjmuje wyłącznie pacjentki, które chorują na COVID-19” – czytamy w komunikacie.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00 na numer: 32 47 84 431 lub 32 47 84 586.

Ponadto placówka poinformowała, że Oddział Pediatryczny przyjmuje wszystkie dzieci wymagające hospitalizacji. „W oddziale znajduje się 10 łóżek przeznaczonych dla dzieci cierpiących na COVID-19 w specjalnej, zabezpieczonej i wydzielonej strefie oraz 10 łóżek dla dzieci potrzebujących pomocy z innych przyczyn. Opiekunowie proszeni są o korzystanie z Izby Przyjęć Pediatrycznej, tam zostaną poinstruowani o kolejnych krokach” – dowiadujemy się.

Można również skontaktować się telefonicznie pod numerem 32 47 84 740 (pediatryczna dyżurka pielęgniarska). (źródło: WSS Nr 2)

Wpisy na temat “Mogą rodzić w jastrzębskim szpitalu”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry